Musallat Virüsünü Temizleme

searchengine

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
256
7
Merhabalar bilgisyarımda başlangıçda böyle birşey gördüm.Yaklaşık 2-3 ay öncede dosya ve klasörlerde 1 klasörü 2 defa gösterdiğini felan görmüştüm.

9NrNYZ.png

ama bu durum beni iyice şüphelendirdi rat keylogger felan olsa yaklaşık 2-3 aydır devam eden bir durum bişeylerimin gitmesinden fark edebilirdim diye tahmin ediyorum.Sizce yapmam gereken kontroller nelerdir?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anonim1234

Üye
10 Ara 2017
84
6
<----Lamba

Merhabalar bilgisyarımda başlangıçda böyle birşey gördüm.Yaklaşık 2-3 ay öncede dosya ve klasörlerde 1 klasörü 2 defa gösterdiğini felan görmüştüm.

9NrNYZ.png

ama bu durum beni iyice şüphelendirdi rat keylogger felan olsa yaklaşık 2-3 aydır devam eden bir durum bişeylerimin gitmesinden fark edebilirdim diye tahmin ediyorum.Sizce yapmam gereken kontroller nelerdir?

Kardeşim o virüs taş devrinden kalmıştir artık nasıl bulastirdiysan :D

Musallat.exe silme diye aratırsan çözümünü bulursun baya eski bir virüs harddiski yavaş yavaş oldürebilir. En iyisi temiz format :)

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat

9NrNYZ.png

Buyrun Efendim https://www.turkhackteam.org/bilgis...usallat-exe-dosya-gizleme-virusunu-silme.html

searchengine

Katılımcı Üye
9 Eyl 2016
256
7

Usb den bulaşıp tüm dosyaları kopyalıyor kısayol oluşturuyor garip bir virüs
MusallatExeSilici
Böyle birşey buldum deneyebilirsin.

Kardeşim o virüs taş devrinden kalmıştir artık nasıl bulastirdiysan :D

Musallat.exe silme diye aratırsan çözümünü bulursun baya eski bir virüs harddiski yavaş yavaş oldürebilir. En iyisi temiz format :)

ilginize teşekkürler hepsini inceliyorum.

Windows 7 ultimate devam 4 senedir aynı işletim sistemi format dahi atmadım normaldir.

win10 kullananlar ne diyorsunuz win7 ultiyi bırakıp geçmeye değermi ?

hodrimeydan25

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
693
1
ilginize teşekkürler hepsini inceliyorum.

Windows 7 ultimate devam 4 senedir aynı işletim sistemi format dahi atmadım normaldir.

win10 kullananlar ne diyorsunuz win7 ultiyi bırakıp geçmeye değermi ?

Bende win7 ultimate kullanıyorum formattan sonra rahatlıyor bilgisayar dosyaları yedekleyip format atmanızı öneririm.Sürücüleride güncel tutarsanız performansı artırabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.