Mustafa Kemal ATATÜRK Dinsizmiydi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaTLiAmX01

Üye
9 Tem 2014
159
0
24
Adana
Mustafa Kemal Atatürk Dinsizimiydi?
Öncelikle herkese merhaba. Geçen gün yaşadığım bir olaydan ötürü böyle bir paylaşımda bulunmak istedim. Yaşadığım olayda bana Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dinsiz olduğu söylendi bende bana bunu söyleyen kişide kanıtlamasını istedim ve bana ([ame]https://www.youtube.com/watch?v=xeCW9KSCqUU[/ame]) bu vidoyu gönderdi. Video hakkında biraz araştırma yaptım ve vidonun sadece bir kısmı kesilmiş, bunu kullanarak da bize ATATÜRK’ ün dinsiz olduğunu kanıtlamaya çalışıyorlar. Ve birde ATATÜRK’ ün sağ elini göğüs kafesinin tam ortasına koyarak selam verdiği için mason deniyor. (Tabiki de ben ATATÜRK’ ün dinsiz olmadığını biliyorum oda bizler gibi Müslüman dı, bilmiyorum sizin görüşünüz nasıl). Bunların ATATÜRK’ e denmesi üzerine bende biraz bir araştırma yaptım ve sizlere şimdi ATATÜRK’ ün İslamiyet için Müslümanlık için yaptığı fedakarlıkları emeklerini yazacağım.

1- Kafayı yemiş olan vahabiler kabirleri mezarları dağıtıyorlardı, Peygamber efendimiz inde kabrini yıkmak istemişler yıkmaya cüret etmelerinin sebebi sağlam ve güçlü bir Müslüman devletinin olmamasıdır. Bunu duyan Mustafa Kemal ATATÜRK bir telgraf çeker telgrafta Peygamber efendimizin kabrine değil bir taşına dokunulmayacak demiştir.(Bazıları bunun yalanlıyor doğru olmadığını söylüyor ama ben doğru olduğuna inanıyorum).

2- ATATÜRK meclisi açarken kurbanlar kestirmiş ve her meclise girilmesinde dua okunmasını istemiştir.

3- ATATÜRK 7 Şubat 1923 tarihinde Balıkesir’de bulunan Zağanos Paşa Camii’nde bir mevlit programı tertip edilmiştir. Mevlit de Kur’an okunur, mevlit okunur. Milletimiz ve devletimiz için dualar edilir. Ondan sonra cemaat ile birlikte öğle namazı kılınır. Namazda sonra ATATÜRK minbere çıkar ve hutbe okur.

4- Osmanlı Devleti'nde din işleri Meşihat Makamlığı'nca Şeyhülislam eliyle yürütülürdü. 1920 yılında Ankara'da kurulan Meclis Hükümetinde Meşihat, "Şer'iye ve Evkaf Vekâleti" adıyla "Bakanlık" olarak yer almış, 1924 'e kadar da bu statü aynen devam etmiştir. Din hizmetlerinin politikanın dışında ve üstünde tutulması gerçeğinden hareketle 3 Mart 1924 tarihinde Şer'iye ve Evkaf Vekâleti kaldırılarak yerine, 429 sayılı Kanunla, Başvekâlet bütçesine dahil ve Başvekâlete bağlı Diyanet İşleri Reisliği, bugünkü adıyla Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmuştur. Bunları yapan yine Mustafa Kemal ATATÜRK.

5- Türk = Müslüman
Ne Mutlu Türküm Diyene = Ne Mutlu Müslümanım Diyene

72 Milleti bir araya getirip kardeş yapan bir Mustafa Kemal dinsiz, bu milleti paramparça etmek isteyenler Müslüman hayır. Sizin ATATÜRK’ e dinsiz diyerek yaptığınız ihaneti dünyadaki bütün şeytanlar bir araya gelse yapamaz.

Peygamber efendimizin bir insana kafir demekle yani dinsiz demekle ilgili bir hadisi:
"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner."
Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16

Geçen günde bir resim gördüm buyurun resimde bu http://pbs.twimg.com/media/BFoqJfnCQAACrcj.jpg:large ATATÜRK size neyi kaybettirdi he? Üstüne ATATÜRK bizi düşmanların elinden kurtardı o olmasaydı şimdi İngilizlerin, Fransızların… çiftliklerinde hamallık yapıyor olacaktık veya soyumuzu kurutmuş olacaklardı.

Son düzenleme:

Lydix

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
495
0
Pamukkale
Dinsiz (!) Denilen Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz:
İnsanın Karşılaşacağı Ölüm Gerçeğinin Son Saniyeleri Geldiğinde, O Sırada Yanında Bulunanlardan Dr. Neşet Ömer Bey “Dilinizi Göreyim Efendim. Lütfen Dilinizi Dışarıya Doğru Çıkartın” Diye Telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer Beye Bakarak “Ve Aleyküm Selam” Diyerek Gözlerini Kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi Turgut)
Peki, O Sırada Atatürk’ün Yanında Bulunanlar Telaş Ve Çaresizlik İçerisinde Kıvranırlarken Ve Hiç Gereği Yokken Atatürk’ün “Ve Aleyküm Selam” Demesinin Anlamı Ne Olabilir Diye Bir Soru Akla Gelebilir. Böyle Bir Sorunun Yanıtını Kur’an Ayetlerinden Öğrenelim.
İşte Kur’an’ın Söyledikleri:
“İyiliklerini İçeren Kitabı Sağ Tarafından Verileceklere, Melekler: ‘Selamün Aleyküm Derler.'' (Vakıa Suresi 90,91)

mE52OP.jpg

Son düzenleme:

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Kesinlik ile böyle bir şey yok yalandır.
Fakat Atatürk'ün farklı bir dine mensup olduğu düşünsek bile İslamiyete hiç bir zararı dokunmamıştır.
Bir çok farklı dine mensup arkadaşım var ve çoğu vatan bayrak için canını hiçe sayıp atılacak kişilerdir.
Din herkesin kendi görüşüdür ve manevi yaklaşımıdır.

Fakat Atatürk'e dinsiz diyenler de Bu ülke de dini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışan insanlardan farksızıdr.

s0ldi3r

Yeni üye
5 Ağu 2011
20
0
Şimdi bir şey derim de bu sebepten dolayı haksız yere 2 kez ban attılar. Susuyorum.

YURUYEDUR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2016
3,420
5
Ötüken
Böyle bir konunun açılması bile saçma. Amacınız ney bilmiyorum. ATATÜRK dinsiz biri değil.
Başbuğ ATATÜRK'e laf eden dalkavuklar gelirse uyarım sert olur
!

MrRoot

Üye
5 Mar 2016
184
0
Poolsec.
İki kitap açıp okumayipta Atatürk mason sağ elini göğsüne koyuyor diyorlar tarihi biraz araştırın Osmanlı tarihinde sağ elini göğüs hizasına koymak nedir buna bir bakın iki kelam bilmeden kimsenin kozuna gelmeyin

KaTLiAmX01

Üye
9 Tem 2014
159
0
24
Adana
Arkadaşlar bende bana gelen yanlış söylemlerden dolayı böyle bir yazı yazma gereksinimi duydum. Ülkemizdeki cemaatlerin çoğu ATATÜRK' ün dinsiz olduğunu iddiğa ediyorlar, bu yazımda ATATÜRK' e dinsiz diyenlere cevap olsun.

Drve

Katılımcı Üye
15 Tem 2016
557
0
Atatürk dinsiz değil bir kere yahudi hristiyan olsa ne fark eder kardeşim önemli olan bi karşı ülkesine karşı ne yaptığı yahudi çıksa umrumda olmaz

Energizer01

Katılımcı Üye
5 Nis 2013
661
1
/root
Böyle konular açılınca çok sinirleniyorum, kimsenin dinini sorgulamak bize düşmez, Rabbimle onun arasındadır. Ben yaptığı icraatlara bakarım şükürler olsun ki düşmanı yerle yeksan etmiş, biz bu günlere gelmişiz liderliğinde, Allah ondan razı olsun, tavsiyem siz de böyle şeylere takılmayın....

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,265
150
93
root@kali:~#
Dinsiz (!) Denilen Atatürk'ün Ölürken Söylediği Son Söz:
İnsanın Karşılaşacağı Ölüm Gerçeğinin Son Saniyeleri Geldiğinde, O Sırada Yanında Bulunanlardan Dr. Neşet Ömer Bey “Dilinizi Göreyim Efendim. Lütfen Dilinizi Dışarıya Doğru Çıkartın” Diye Telaşlanırken, Atatürk, Dr. Neşet Ömer Beye Bakarak “Ve Aleyküm Selam” Diyerek Gözlerini Kapatmıştır. (Kılıç Ali’nin Anıları Sh 659. Hulusi Turgut)
Peki, O Sırada Atatürk’ün Yanında Bulunanlar Telaş Ve Çaresizlik İçerisinde Kıvranırlarken Ve Hiç Gereği Yokken Atatürk’ün “Ve Aleyküm Selam” Demesinin Anlamı Ne Olabilir Diye Bir Soru Akla Gelebilir. Böyle Bir Sorunun Yanıtını Kur’an Ayetlerinden Öğrenelim.
İşte Kur’an’ın Söyledikleri:
“İyiliklerini İçeren Kitabı Sağ Tarafından Verileceklere, Melekler: ‘Selamün Aleyküm Derler.'' (Vakıa Suresi 90,91)

mE52OP.jpg

Aynen

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Yıl 2016.Ve biz hala Atatürk dinsiz miydi, Atatürk Türk değil miydi, Atatürk şöyle miydi diye tartışıyoruz.Bu tartışmaların onda biri kadar Atatürk'ün ilkelerini tartışsaydık farklı yerlerde olurduk.

Düşünün ki bir adam, 80 yıl evvel göçüp gidiyor dünyadan.Hala 1938'deki gibi adı capcanlı karşımızda.Ama biz fikirlerini değil özel hayatını, dinini, yediği yemeği, giydiği çorabı tartışıyoruz.Fikirleri? İşte 100 yıldır onun sözlerindeki dünyayı yaşamıyor muyuz? Hangi yolu seçersek seçelim onun kapısına çıkmıyor muyuz? Hala neden birileri fikirlerini inkar etmeye, karalama kampanyasına geçmeye çalışıyor öyleyse söylesenize?

Kimse kusura bakmasın, Atatürk'e değil, fikirlerine hakarette bulunanlar da en az şu gündemdeki terör örgütleri kadar vatan hainidir! Aksini iddia etmeye yüzü olan varsa çıksın karşıma.

Mustafa-Kemal-Ataturk-Sozleri-1%5B1%5D.jpg

geceyolcusu40

Yeni üye
20 Eyl 2009
12
0
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=562jQg75KsA[/ame]

böyle birşey var güvendiğim biri kadir mısıroğlu elinde belge de var

Lydix

Katılımcı Üye
29 Haz 2015
495
0
Pamukkale
Bunların Hiçbiri Bir İlber Ortaylı Değil Bunlar Kendisini Din ve Tarih Adamı Sanıyor Boş Gezenin Boş Kalfası Bunlar

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
https://www.youtube.com/watch?v=562jQg75KsA

böyle birşey var güvendiğim biri kadir mısıroğlu elinde belge de var

Yahu bari şu şaklabana inanmayın.Cinlerle konuşmuş da, Atatürk çok pişmanmış da, amacı vatanı bölmekmiş de.Bakın çok ciddi söylüyorum 10 yaşında kardeşim vardı yanımda izlerken, o bile kahkaha ata ata dinledi bu adamı.Yahu ufacık çocuk bile beyninde sorguluyor gülüyor geçiyor inanmıyor bu adama.Dini bi tarafından uydurarak anlatan, istediği yere çekenlerden biri bu da.Akli dengesi yerinde değil.

Karpuz kadar kafası var, çekirdeği kadar beyni yok.

İş siyasete kayacak gibi hissediyorum konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.