Nasıl 2300 TL'ye render işlemi için bilgisayar toplayabilirim?

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0
Merhabalar ben bilgisayar toplamak istiyorum.2300Tl limitim var(1000tl Nakit 1300 k.kart)yani parça halinde alışveriş yapmam gerekiyor.Yapacaklarım bir oyunla alakalı youtube video işine girmeyi düşünüyorum.(Arada bir oyun) 10-30dk uzunlugunda video düzenlemesi yapacagım yani render işlemi yapacagım render işleminde hangi parçalar ÖNEMLİ önerdiginiz donanım tavsiyeleri varmıdır. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
10 Nis 2020
52
0
Turkey
Cevap: Bilgisayar Toplama Hakkında(Render İçerir)

Render işleminde işlemci en önemli parçadır fakat oyun oynayacaksan ekran kartı çok daha önemlidir.

10 Nis 2020
52
0
Turkey

Hocam oynadıgım tek bir oyun var 4story isimli o da mmorpg tarzı cok oyunculu onda kasmaması önemli benim için
oyunun sistem özelliklerine bakarak alabileceğiniz en düşük sistemi buldum;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista.
İşlemci: Pentium4 1.6GHz.
RAM:512 Mb.
Ekran Kartı:GeForce4 MX440 64Mb.
DX: DirectX 9.0c.
Sabit Disk-2GB veya daha fazlası
Internet Bağlantısı: Genişbant/ADSL.

fakat bu özelliklerde bir bilgisayar toplarsanız render işlemini doğru düzgün yapamazsınız bilgisayar çok düşük olur
benim önerim Donanım Arşivi adlı kanalın topladığı 2000-2300TL arasındaki bir sistem almanız o sistemle render ve istediğiniz çoğu şeyi yapibilirsiniz.

20 Ağu 2016
174
1
hackland

çok sıkıntı olacağını sanmıyorum tek yapman gereken şey ekran kartı ve işlemciyi aynı seviyede tut. Aksi taktirde darboğaz olur. Renderın çok sorun olucağını sanmıyorum 4 gb ram i3 2 gb ekran kartıyla bile render alıyorum. endişelenmene gerek yok.

10 Nis 2020
52
0
Turkey

çok sıkıntı olacağını sanmıyorum tek yapman gereken şey ekran kartı ve işlemciyi aynı seviyede tut. Aksi taktirde darboğaz olur. Renderın çok sorun olucağını sanmıyorum 4 gb ram i3 2 gb ekran kartıyla bile render alıyorum. endişelenmene gerek yok.
Yapacağı rendera bağlı kalkıpta türkiyenin en iyi içerik üreticileriyle aynı eviyede yapmak istiyorsa İ7 4700 Üstü ve GTX 1050Ti tavsiye ederim.

CruzeBlade

Yeni üye
11 Ağu 2015
16
0

Yapacağı rendera bağlı kalkıpta türkiyenin en iyi içerik üreticileriyle aynı eviyede yapmak istiyorsa İ7 4700 Üstü ve GTX 1050Ti tavsiye ederim.

Yapacağım bir render 20dklık bir videonun girişine intro ve efekt eklemek oyun da cok fazla bir donanım isteyen birşey değil ama i3 12gb ramli laptobumda kasma yapıyor arada o da savaşlara girdigim zamanlar o zamanlarda kasmasa yeter

20 Ağu 2016
174
1
hackland

Haklısınız. Bu biraz göreceli yapacağı işin ayrıntısına bağlı. Oynuyacağın oyunun ve kullanacağın edit programının sistem gereksinimlerine bakarak aklında bişeyler oluşturabilirsin.

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Merhabalar ;

Dostum Düzgün Ve İyi Bir Render İçin Orta Seviye Bir İşlemci Gerek Şuan İşlemcilerin Fiyatları nerdeyse 800 Tl Orta Seviye Ekran Kartı Da 800 1000 Civarı Sana 2300 Tl Bilgisayar Toplarım Fakat Render İçin Performans Beklememelisin . Bana Göre . Eğer 2300 Tl İstersen Öm Yolu İle Ulaş Bana .

İyi Forumlar ..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.