Nasıl Brute Force Aracı Yapabilirim?

LordKod

Yeni üye
13 Nis 2020
5
0
Kendimi denemek için android cihazıma dandik 4 rakamlı şifre koyulan güvenlik uygulamalarından indirdim. Cihazdaki şifreyi kırmak için brute force yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağına dair hiç bir fikrim yok. Atağın mantığını ve ne yaptığını biliyorum nasıl ve ne şekilde yapılacağını bilmiyorum. Mesela atağı yaparken dokunmatik ekranda tıklama gibi mi yapmalıyım yoksa klavyeden sayılara basılması mantığında mı? Elimde birde windows cihazım ve temel seviyede kodlama, pythone bilgim var. Yardım edebilir misiniz

Kendimi denemek için android cihazıma dandik 4 rakamlı şifre koyulan güvenlik uygulamalarından indirdim. Cihazdaki şifreyi kırmak için brute force yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağına dair hiç bir fikrim yok. Atağın mantığını ve ne yaptığını biliyorum nasıl ve ne şekilde yapılacağını bilmiyorum. Mesela atağı yaparken dokunmatik ekranda tıklama gibi mi yapmalıyım yoksa klavyeden sayılara basılması mantığında mı? Elimde birde windows cihazım ve temel seviyede kodlama, pythone bilgim var. Yardım edebilir misiniz
Merhaba LordKod,

Bir Brute Force aracının nasıl yapılacağını mı öğrenmek istiyorsun yoksa Brute Force saldırısının mı?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Bu konuda varsa @ByZehirx hocamın bilgisi vardır :) Konularına göz atmanı öneririm, işine yarar bir şey bulabilirsin diye düşünüyorum:

ByZehirx Konuları

İyi Forumlar...

Kolay bir cevabı yok
Düşün eve geldin kapıdasın anahtarın yok kapıyı nasıl açarsın?.

Konular arasında proje olarak ele alıp sonucunda kullanıma uygun uygulamalar deneyimledik.

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
1,774
Konu içeriğini okumadım açıkası ama başlığa göre bir cevap vereyim,

Öncelikle bu araç için uygun bir dil seçmek gerekiyo genelde siber güvenlik araçlarını geliştirmek için C, C++, Ruby ya da Golang daha mantıklı olur bu şahsi düşüncem tabi istersen python tarzı dillerde de geliştirebilirsin. Programlama dilini seçtikten sonra aracın işlevlerini temelde yerine getirebilmesi için Hedefe yönelik Kullanıcı Adı ve Şifre Listesi de hazırlanması gerekiyo kesinlikle. Temelde aracın algoritması şöyle olabilir mesela kullanıcı adı ve şifre listesinde ki bilgileri hedef login sayfasında sırayla deneyerek doğru giriş bilgilerini bulduğunda bunları örnek olarak "giriş başarılı, Kullanıcı Adı : Şifre" tarzı bir çıktıyla ekrana yazdırabilir tabi bunlar öznel detaylar sen daha da özelleştirebilirsin. Şöylede bişey var artık çoğu site login sayfalarında belirli bir yanlış giriş denemesi sayısına ulaştığında kısıtlama uyguluyo bunu atlatmak için her isteği farklı proxy sunucuları üzerinden siteye gönderebilirsin. Böylelikle site her isteği farklı cihazlardan geldiğini düşünürek kısıtlama uygulamaya bilir tabi bu sitelerde ki güvenlik önlemlerine karşı çok değişkenli bi durum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.