Nasıl Hedef Sunucuyu Hacklerim ?

B1R4

Yeni üye
30 Eyl 2017
49
0
Nasıl Bir hedef sunucuyu hacklerim ? Sunucu derken böle filmlerde olur ya zemin kat veri tabanaı katı mesale öle sunucuları nasıl hacklerim ? Bu arada yanlış birşey söleydimsem kusura bakmayın.Cahillik İşte :D

MxRohst

Katılımcı Üye
1 Eki 2017
453
0
Merhaba ...
Öncelikle temel mantığı kafaya sokmak gerekir çünkü nedeni mantığı otutturursan dünya sana toz pembe öneri:
Bir ip de ftp protokolü etkin mantıken şöyle derim
Iki istemci arasındaki bağlantıyı dinle verileri topla topladığn verileri cevir yani ( crpt)cevir cvp içinde yazıyor çoğu makina istemciden gelen verileri kismen şifreler veya bir kısmını ork bn sana msj attım ama adım gizli msj açık böyle düşün
Mantığı oturtur dünya toz pembe
Yardımcı ve ufuk açabildiysem ne mutlu bana ...

14 Mar 2017
176
0
1)Sunucunun türü belirlendikten sonra sunucu sürümüne uygun zafiyetler aranmaya başlanır
uygun zafiyet bulunana kadar denemeler devam edecektir

2)Sunucunun dış ağlara açık olmasına bağlı olarak bunlar web siteleri olabilir
sunucudaki web sitelerinde zafiyet taraması yapılıp elde edilen açıklar yoluyla sunucuya bağlı tek bir web sitesinden yola çıkarak "SHELL" yazılımları kullanılarak sunucuya hakim olunulabilir

3) Sunucunun bağlı olduğu ağ da Port taramaları yapılıp açık portlara uygun exploitler yardımıyla sunucunun bağlı olduğu Ağa hakim olunduktan sonra sunucu hedef alınılabilir

4) Aynı şekilde sunucunun bulunduğu Ağ a sniffing işlemleri uygulanıp kullanıcı adı ve şifreler elde edilebilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.