Sızma Testleri Nasıl web sitesi hackleyip, index atabilirim ?

Fladd

Yeni üye
27 Ağu 2023
49
1
12
Hocalarım selamlar bayandır uğraşıyorum fakat bir türlü web sitesi hackleyemedim bana akıcı ve sıralı olarak neler yapabileceğimi anlatabilecek olan varsa cok sevinirim

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
7
1,199
Anıtkabir
Hocalarım selamlar bayandır uğraşıyorum fakat bir türlü web sitesi hackleyemedim bana akıcı ve sıralı olarak neler yapabileceğimi anlatabilecek olan varsa cok sevinirim
Web sitesi hackleyemedim derken bir çeşit Hackleme yöntemi yok onun dışında hangi açığa baktınız ve hacklemek için web zaafiyetlerine hakim olmanız gerekmektedir

Fladd

Yeni üye
27 Ağu 2023
49
1
12
Web sitesi hackleyemedim derken bir çeşit Hackleme yöntemi yok onun dışında hangi açığa baktınız ve hacklemek için web zaafiyetlerine hakim olmanız gerekmektedir
Hocam sql inj. İle hackelemeye calistim ve bazi yerleri basardim site bilgilerini dump etmeyi vs . Fakat benim sorunum siteye bir iz birakmak kisaca index atmayı beceremedim

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
475
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Selamlar, öncelikle hedefi karşınıza aldığınızda aşağıdaki sorguları yapmanız gerekir ayrıca zafiyeti bulmak da önemlidir.

Hangi siteler zafiyetlidir ?

Basit bir şekilde örneklendirirsek post itekleriyle XSS zafiyeti testi yapabiliriz, sitenin arama butonuna tıklayıp <script>alert(1)<script> arattığımızda karşımıza alert(1) mesajı çıkıyorsa burada potansiyel bir xss zafiyeti vardır, genel olarak input ve post istekleri üzerinden manipülasyon deneyebilirsiniz (başlangıç olarak)

Kısaca bahsetmek gerekirse

1. Hangi teknoloji yığını/diller kullanılıyor?
2. Uygulamayı çalıştıran server nedir?
3. Bir WAF (Web Uygulama Güvenlik Duvarı) var mı?
4. Hangi ek kütüphaneler kullanılıyor? Bu kütüphaneler için bilinen zafiyetler var mı? Özel JS kütüphaneleri var mı?
5. Kimlik doğrulama var mı? - Evet, Google/Facebook üzerinden OAuth
6. Hangi nesneler kullanılıyor?
7. Oturum işlemleri nasıl oluyor (Login & Register)?
8. Yararlı yorumlar var mı?
9. Özel karakterler nasıl işleniyor?
10. Herhangi bir hata mesajını tetikleyebilir misiniz?
11. Hangi ortak özellikler mevcut?
12. Bir kullanıcı nasıl tanımlanıyor?
13. Birden fazla kullanıcı rolü var mı?
14. Bir API var mı?
15. Bir İçerik Yönetim Sistemi var mı?
16. Bir İçerik Güvenlik Politikası var mı?
17. CORS (Çapraz Kaynak Paylaşımı) uygulanmış mı?
18. Captcha kullanılıyor mu?
19. WebSockets kullanılıyor mu?
20. Kaynak kodu herkese açık mı?

Bilgileri topladığımızı varsayalım, artık zafiyet arama sırası.

XSS zafiyeti var mı ?
XSRF zafiyeti var mı ?
Derinlemesine SQL injection testleri yapılması gerekir ve dönen hatalara göre zafiyet tespit edilebilir.
Bir de file upload vulnerability dediğimiz zafiyet için payload deneyebilirsiniz.

Başlangıç açısından bu 4 ana zafiyet başlıklarından uzmanlaşıp daha profesyonel defacer olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Esenlikler dilerim 🌹

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
7
1,199
Anıtkabir
Hocam sql inj. İle hackelemeye calistim ve bazi yerleri basardim site bilgilerini dump etmeyi vs . Fakat benim sorunum siteye bir iz birakmak kisaca index atmayı beceremedim
Admin giriş bilgileri çekip admin panelinden giriş yapman lazım admin panel bulamadiysan zaten giriş bilgileri cektiysende giremezsin dump etmeye başlamadan önce admin panel var mı kontrol et

Selamlar, öncelikle hedefi karşınıza aldığınızda aşağıdaki sorguları yapmanız gerekir ayrıca zafiyeti bulmak da önemlidir.

Basit bir şekilde örneklendirirsek post itekleriyle XSS zafiyeti testi yapabiliriz, sitenin arama butonuna tıklayıp <script>alert(1)<script> arattığımızda karşımıza alert(1) mesajı çıkıyorsa burada potansiyel bir xss zafiyeti vardır, genel olarak input ve post istekleri üzerinden manipülasyon deneyebilirsiniz (başlangıç olarak)

4. Hangi ek kütüphaneler kullanılıyor? Bu kütüphaneler için bilinen zafiyetler var mı? Özel JS kütüphaneleri var mı?
14. Bir API var mı?
18. Captcha kullanılıyor mu? B

XSS zafiyeti var mı ?
XSRF zafiyeti var mı ?
Derinlemesine SQL injection testleri yapılması gerekir ve dönen hatalara göre zafiyet tespit edilebilir.
Bir de file upload vulnerability dediğimiz zafiyet için payload deneyebilirsiniz.

Başlangıç açısından bu 4 ana zafiyet başlıklarından uzmanlaşıp daha profesyonel defacer olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Esenlikler dilerim 🌹
Eline sağlık herodot güzel yazmışsın

Fladd

Yeni üye
27 Ağu 2023
49
1
12
Admin giriş bilgileri çekip admin panelinden giriş yapman lazım admin panel bulamadiysan zaten giriş bilgileri cektiysende giremezsin dump etmeye başlamadan önce admin panel var mı kontrol et
Tşk ederim hocam bir sorum daha var bazi sitelerde admin panel isimleri farkli olabiliyor ör. Admin/logon.php gibi bulunmayabiliyor bulmanin kolay yolu veya toolu varmi

14. Bir API var mı?
18. Captcha kullanılıyor mu?

XSS zafiyeti var mı ?
XSRF zafiyeti var mı ?

Esenlikler dilerim 🌹
Tşk ederim hocam verdiginiz bilgiler için

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,870
2
354
27
anka
Tşk ederim hocam bir sorum daha var bazi sitelerde admin panel isimleri farkli olabiliyor ör. Admin/logon.php gibi bulunmayabiliyor bulmanin kolay yolu veya toolu varmi

Tşk ederim hocam verdiginiz bilgiler için
sitelerin robots.txt adlı bi dosyası olur bi' ihtimal orada bulabilirsin. ama şu programı kurmanı tavsiye ederim:

Will Graham

Katılımcı Üye
14 Eki 2022
602
2
497
sitelerin robots.txt adlı bi dosyası olur bi' ihtimal orada bulabilirsin. ama şu programı kurmanı tavsiye ederim:

o program sitenin döndürdüğü durum koduna göre admin panelin bulunup bulunmadığını söylüyor. usatoday.com gibi sitelerde denendiğinde hep 200 durum kodu dönüyor. bu sebepten ötürü binlerce sayfayı admin panel olarak gösteriyor. benim önerim kali de hazır olarak gelen ffuf aracını kullanmanızdır. -mr parametresi ile sayfada bulunan şifre kutucuğuna göre admin panelin var olup olmadığını kesin olarak doğrulayabilirsiniz. hem de çok hızlı. şimşek mekkuin gibi kaaçççççoovv

örnek kullanım:

ffuf -u https://www.turkhackteam.org/FUZZ -w /usr/share/wordlists/dirb/common.txt -ic -mr 'type="password"'

ft39qti.jpg

ayrıca bu program her seferinde bulacak diye bir şey yok. kelime listesinde olmayan bir paneli olabilir .bu yüzden wayback machine üzerinden de bir kontrol etmenizi öneririm. Orası sayesinde paneli bulduğum oldu.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
2,056
79
876
lihtgTHT.php
Merhabalar, ilgili kategorimizin içerisinde işinize yarayabilecek tonla içerik mevcut. Özellikle sabit konuları incelemenizi tavsiye ederim. Esenlikler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.