Nedir - Ne Değildir ?

duy-Gu

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
660
0
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=L2WOZGaUzeI[/ame]​

Sabah haberleri okurken bu habere rastladım. Olay Kocaeli'de geçiyor. Anne, baba ve bebek otobüsteler. Videodan anlaşıldığı kadarıyla minik bebek birden fenalaşıyor. Araç içi kamerada ses yok, konuşulanlar anlaşılmıyor, ama otobüsteki herkesin anne babanın yanına koşmasından durumun ciddiyeti anlaşılıyor. Otobüs şoförü geliyor. Babanın kucağından bebeği alıyor ve İLK YARDIM yapıyor. Bebeğin kendinde olmadığı görülüyor görüntülerden. Otobüs şoförünün yaptığı müdahaleler sonucunda bebek kendine geliyor, babasının kucağına veriliyor. Sonrasında 112 ekipleri geliyor zaten.

Şoförle yapılan röportajda diyor ki " aldığım eğitimler sonucu "... Konunun ana fikri aslında bu. Eğer bu eğitimi almamış olsaydı o panik haliyle ya farkli şeyler yapılacaktı ya da en doğru ihtimalle yapılması gereken yapılıp 112 aranacaktı.

Her insanın alması gereken eğitimlerden biridir ilk yardım eğitimi. Çünkü bilinçsizce yapılan bir hareket istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Adı üstünde zaten 'ilk'yardım. İlk karşılaşma gibi, ilk görüşme gibi değerli ve önemlidir. Çünkü ne yaparsanız o 'ilk'te yaparsınız. Türk Milleti olarak yardım etmeyi, faydalı olmayı severiz her zaman. Ama bilmediğimiz ya da emin olmadığımız konularda gerekli yerleri bilgilendirmek en büyük yardım olacaktır.

Buraya kadar olan kısım "Nedir ?" di. Aşağıdaki video ise "Ne değildir ?" in cevabı :)

Dip Not: Bu video yermek için değil, aksine dikkat çekilmek istenen nokta sebebiyle eklenmiştir !

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=jUomgWFQUJQ[/ame]

1) Nazik olun, o bir insan.
2) Kaşık, kepçe vs amacı dışında kullanılmamalıdır.
3) Sigara sağlığa zararlıdır.

Konuyu tatlıya bağlarsak;

Son düzenleme:

BAGAY

Katılımcı Üye
13 Tem 2014
652
0
127.0.0.1
Havale mi geçiriyor bebek orada acaba küçükken bana da olmuş öteki tarafa uğrayıp gelmişim

duy-Gu

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
660
0
Havale mi geçiriyor bebek orada acaba küçükken bana da olmuş öteki tarafa uğrayıp gelmişim

Sebebine dair birşey bulamadım haberlerde ama şoförün anlattığına göre ilk gittiğinde bebeğin kalbi durmuş. Geçmiş olsun :) havale kötü ya

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.