Nett cafede ana masaya gecmeden tüm interneti kesmek mümkünmü

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Şuan bu yazıyı internet kafenin ana masasından yazıyorum. :)
Yani internet kafe sahibiyim.

Mesela senin yaptığın en ufak bir işlemi benim masamda ki log dosyasına kayıt ediliyor.
Girdiğin siteler mesela :)
Veya o anlık ekran görüntüsü.
Bilgisayar da en ufak bir aksama veya sıkıntı olduğu zaman internet erişimi yönünden veya adult siteler gibisinden masa numarasının olduğu kısım üzerinde Ünlem veya Soru işareti çıkar. Yada masanın olduğu yere kilit işareti koyar.

Her türlü anlaşılır ve sağlam bir sopa yersin. ( Ben böyle bir durum ile karşılaştığımda acımam.)

Ayrıca ;
Sen gidip bir adamın ekmek teknesi ile oynamaya hiç hakkında yok. Adam gibi oturup bilgisayarı kullanmak varken niye böyle bir şeye kalkışırsın onu da hiç anlamam ve anlamak ta istemem.

ensei tankado

Yeni üye
8 May 2014
47
0
Binbaşım biraz sert çıkmış, log dosyası falan demiş. ,). Güzel şeyler tabi bunlar, fakat ağdan ana makinaya bağlanıp ana makinanın yazıcılarını kontrol edip 500 sayfalık bir pdf dosyasını yazdırdığımda ana makinada oturan net cafe sahibi şaşkına dönmüştü.

Eğer elinizde "ağ" varsa, bırakın tüm interneti kesmeyi, ana makinayı saf dışı bile bırakabilirsiniz.

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Binbaşım biraz sert çıkmış, log dosyası falan demiş. ,). Güzel şeyler tabi bunlar, fakat ağdan ana makinaya bağlanıp ana makinanın yazıcılarını kontrol edip 500 sayfalık bir pdf dosyasını yazdırdığımda ana makinada oturan net cafe sahibi şaşkına dönmüştü.

Eğer elinizde "ağ" varsa, bırakın tüm interneti kesmeyi, ana makinayı saf dışı bile bırakabilirsiniz.

Bizde keriz değiliz ya gülüm. Bilgisayar ile ilgili bir dükkan açıldıysa bilgimiz var boşuna oturmuyoruz.
Yazıların bağlantı kurduğu masa çıktı verirken örneğin

Cafe1 Numaralı Masa'dan
Veri Alınıyor.
Diye yazı geliyor.
Oradan istersen iptal edebiliyorsun. :)

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
Duvarıma yazdığın yazıyı da senin duvarında cevap olarak verecektim fakat 1300 karakter öngörüsü var. Bende buraya atayım o zaman.

Merhaba.
Benim dükkanıma gelen giden şahısların ne olduğunu kim olduğunu bilmem gerekmez. Gelir oturur çay ise çay internet gereği ise internet nesin kimsin diye ters bir durum olmadığı sürece sormam.
Benim dükkanımın içi ve çevresi haricinde istediği yer de istediği haltı yesin. Buna ben karışamam karışmam da istediğini yapsın.
Benim dükkanımda ters bir durum çıkarmadıktan sonra sıkıntı yok.
Farz edelim ki dükkan sahibi böyle bunu senin onun internetini işini engelleyerek onun yaptığı işe engel olmuyorsun.
Bu parayla istediğini alabilir. Senin düşüncence böyle de olabilir. Ama bu senin haddine değil gerçekten böyle bir durumdan şüphe ediyorsan dükkanına gidip ona para kazandırmak yerine ücretsiz olarak 155'i arayıp ihbar edeceksin.

Onun o kazandığı para ile ot hap ne ise alıyor olabilir fakat bu paranın illa ki bir kısmı bir ucu onun da ailesi çoluğu çocuğu var ise ona gidiyor.
Sen buna da mani olmaya çalışıyorsun.
Ve kendi gözünle görmeyip tip olarak böyle bir tanı koyuyorsan kendi düşüne göre buna yargısız infaz denir.
Böyle şeyler yapmayın birader.

Ben şahsım adına konuşayım ;
Böyle bir şey ile karşı karşıya kaldığım da ufak büyük fark etmez.
2 tane sağlam tokat sallarım aklı başına gelsin diye eğer üstelerse feriştahı gelse elimden alamaz.
Faka basma dikkat et sonra pişman olma kardeş.

ProoBaskan77

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
466
0
Bursa
Şuan bu yazıyı internet kafenin ana masasından yazıyorum. :)
Yani internet kafe sahibiyim.

Mesela senin yaptığın en ufak bir işlemi benim masamda ki log dosyasına kayıt ediliyor.
Girdiğin siteler mesela :)
Veya o anlık ekran görüntüsü.
Bilgisayar da en ufak bir aksama veya sıkıntı olduğu zaman internet erişimi yönünden veya adult siteler gibisinden masa numarasının olduğu kısım üzerinde Ünlem veya Soru işareti çıkar. Yada masanın olduğu yere kilit işareti koyar.

Her türlü anlaşılır ve sağlam bir sopa yersin. ( Ben böyle bir durum ile karşılaştığımda acımam.)

Ayrıca ;
Sen gidip bir adamın ekmek teknesi ile oynamaya hiç hakkında yok. Adam gibi oturup bilgisayarı kullanmak varken niye böyle bir şeye kalkışırsın onu da hiç anlamam ve anlamak ta istemem.
abi bilgin olsun internet kafeede usb den kali başlatınca sonsuz süre oluyor. Bide.onion sitlere girdiğimi görebilirler mi :D

ProoBaskan77

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
466
0
Bursa
Bizde keriz değiliz ya gülüm. Bilgisayar ile ilgili bir dükkan açıldıysa bilgimiz var boşuna oturmuyoruz.
Yazıların bağlantı kurduğu masa çıktı verirken örneğin

Cafe1 Numaralı Masa'dan
Veri Alınıyor.
Diye yazı geliyor.
Oradan istersen iptal edebiliyorsun. :)

abi bizim burda asdam tutup günlük baktırıyorlar kafeye kimse bişi bilmiyo o akdar internetle ilgili :D bizim bura küçük yer. akılsız dolu. :D

MwTugi

Kadim Üye
19 May 2016
5,120
279
9
Nereye !
abi bilgin olsun internet kafeede usb den kali başlatınca sonsuz süre oluyor. Bide.onion sitlere girdiğimi görebilirler mi :D

Masadan yaptığın her şey gözükür kardeşim.
Ayrıca internet kafe işleten birisi gel otur süren bitince kalk git dedem hesabı yok. :)

Uğraşacaksın biraz.

Benim bilgisayarlar USB Giriş koruması var başlatsın başlatabiliyorsa. :)
Hadi diyelim başlattı bilgisi var :)
ee Autorun dosyalarını bilgisayar otomatik olarak virüs algılayıp siliyor. :) Flashın içinde ki linux sürümüne yazık olur yani :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.