No boot device fount hatası hk.

sociopath

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
590
0
Bı turlu açamıyorum bilgisayarı no boot device hatası alıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
bios dan önyükleme sırasını kontrol et. hdd yi en üste al. windows boot manageri 2nci sıraya al. ayrıca hdd nin kablosu yerinden çıkmış olabilir. kabloları kontrol et.

sociopath

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
590
0
bios dan önyükleme sırasını kontrol et. hdd yi en üste al. windows boot manageri 2nci sıraya al. ayrıca hdd nin kablosu yerinden çıkmış olabilir. kabloları kontrol et.

Dostum makinenin markası Dell ve senin yazdıklarının bir kaç tanesi yok nasıl yapicagimi adım adım anlatabilir misin Dell marka bios u farklı lütfen yardımını bekliyorum

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
Dostum makinenin markası Dell ve senin yazdıklarının bir kaç tanesi yok nasıl yapicagimi adım adım anlatabilir misin Dell marka bios u farklı lütfen yardımını bekliyorum

ilk önce biosa gireceksin. nasıl gireceğin internette yazar.

ondan sonra boot yazan yere girip hdd yi 1. sıraya alacaksın. sıralamayı nasıl değiştirebileceğin ekranda ingilizce yazacaktır.

eğer hdd gözükmüyorsa kablo çıkmış olabilir. kasayı/laptopu açıp hdd yi kontrol etmen gerekir. hatta biosa girmeden önce hdd yi kontrol et sen.

eğer biosa girip ayar yapamam diyorsan youtubeden video bakabilirsin.

sociopath

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
590
0
ilk önce biosa gireceksin. nasıl gireceğin internette yazar.

ondan sonra boot yazan yere girip hdd yi 1. sıraya alacaksın. sıralamayı nasıl değiştirebileceğin ekranda ingilizce yazacaktır.

eğer hdd gözükmüyorsa kablo çıkmış olabilir. kasayı/laptopu açıp hdd yi kontrol etmen gerekir. hatta biosa girmeden önce hdd yi kontrol et sen.

eğer biosa girip ayar yapamam diyorsan youtubeden video bakabilirsin.

Senin dediğin hepsini yaptım dostum hard drive en üst sırada ama olmuyor

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Sendeki sürüm ne ise, örneğin windows 10 ise, aynı sürümü indirip flasha yazıcaksın başka bir pc de, Sonra flashı boot edip, sistemi onarıcaksın. Açılış onarma kısmı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.