Notebook şarja bağlı değilken wifiye bağlanmıyor.

TheProt

Yeni üye
28 Ocak 2015
25
0
Evet sorun başlıkta belirttiğim gibi laptop markası dell inspiron 7577 daha 2 hafta oldu alalı ilk hafta böyle bir sorunlar karşılaşmadım ama şuan şarj olmadığı zamanlarda pc bağlanmıyor wifiye bu konuda hakkında yardım edebilecek varmı birkaç forum okudum ama yeterli bilgiyi bulamadım.

Maltese

Üye
19 Ağu 2017
219
0
Hocam gir güç tasarrufu yada pil ayarlarına orda şarja bağlıyken ve pilde çalışırken diye farklı yerler var orda wifi pildeki kısımda wifi ile ilgili olanı aç

AngelRayt

Uzman üye
13 Eki 2015
1,352
15
Python

İlk olarak masaüstünde ‘Denetim Masası’ simgesine çift tıklıyoruz.

Dizüstü Bilgisayarlarda 'Gelişmiş Güç Seçenekleri'

• Açılan pencerede ‘Donanım ve Ses’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede ‘Güç Seçenekleri’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerenin sol tarafındaki menü listesinden,
‘Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede orta kısımda bulunan, ‘Gelişmiş güç ayarlarını değiştir’ linkine tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

• Açılan pencerenin üst kısmında bulunan açılı kutu alanına tıklayıp,
▪ ‘Dengeli’
▪ ‘Güç Tasarrufu’
▪ ‘Yüksek Performans’
seçeneklerinden, kullanımınıza ve tercihinize uygun olanı belirledikten sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayıp işlemlerimizi tamamlıyoruz.

$$$$

Kablosuz ağ bağdaştırıcı ayarlarını biraz kurcalarsan sorunu çözeceğini düşünüyorum

• $$$$

‘Güç seçekleri’ ayarlarını, varsayılan ayarlara döndürmek istiyorsanız ‘Plan varsayılanlarını geri yükle’ butonuna tıklayayıp, varsayılan ayarlara (fabrika ayarları) döndürebilirsiniz.

Son düzenleme:

TheProt

Yeni üye
28 Ocak 2015
25
0
Sistem win 10 dediğiniz ayarlarda kablosuz bağdaştırıcı ayarlarını en yüksek performansa getirdim güncellemelere baktım hepsi güncel bu sabah kullandım şarja bağlı değilken fakat az önce şarjdan çıkardım pcyi tekrar aynı hatayı almayı başladım donanımsal bir sıkıntı olabilirmi ? @AngelRayt

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Yönetici modunda MS_DOS komut istemini açın ve şu DOS komutunu komut satırına giriniz.Bataryanın durumunu bir görün

Kod:
powercfg /-L /-Q
( Windows 8.1/7/Vista)

Kod:
powercfg /batteryreport
(Windows 10)

Son düzenleme:

TugraS

Üye
30 Tem 2017
229
0

İlk olarak masaüstünde ‘Denetim Masası’ simgesine çift tıklıyoruz.

Dizüstü Bilgisayarlarda 'Gelişmiş Güç Seçenekleri'

• Açılan pencerede ‘Donanım ve Ses’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede ‘Güç Seçenekleri’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerenin sol tarafındaki menü listesinden,
‘Ekranın ne zaman kapatılacağını seçin’ menüsüne tıklıyoruz.

• Açılan pencerede orta kısımda bulunan, ‘Gelişmiş güç ayarlarını değiştir’ linkine tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.

• Açılan pencerenin üst kısmında bulunan açılı kutu alanına tıklayıp,
▪ ‘Dengeli’
▪ ‘Güç Tasarrufu’
▪ ‘Yüksek Performans’
seçeneklerinden, kullanımınıza ve tercihinize uygun olanı belirledikten sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayıp işlemlerimizi tamamlıyoruz.

$$$$

Kablosuz ağ bağdaştırıcı ayarlarını biraz kurcalarsan sorunu çözeceğini düşünüyorum

• $$$$

‘Güç seçekleri’ ayarlarını, varsayılan ayarlara döndürmek istiyorsanız ‘Plan varsayılanlarını geri yükle’ butonuna tıklayayıp, varsayılan ayarlara (fabrika ayarları) döndürebilirsiniz.

Buna bir bak derim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.