Çözüldü Notebook sıvı döküldü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maltese

Üye
19 Ağu 2017
219
0
İyi akşamlar arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarın klavyesi üzerine 1 bardak kadar kola döküldü. V şekline getirip bekletiyorum. Açmaya çalıştım american megatrends diye bir ekran geldi. Sanırım bios açılıyor. Çıkış yapsamda tekrar ve sadece biosa giriyor. Şuan ne yapmalıyım. Neler önerirsiniz ?

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Bu konuda yapabileceğim bir şey yok tek söyleyebileceğim şey "Vakit kaybetmeden bir Teknik Servis'e" götürmelisin......

ch_arli41

Özel Üye
9 Tem 2009
1,036
18
Merhaba

Hiç notebook açmadıysanız teknik servise getiriniz.

İlk döküldüğü zaman bataryasını çıkartman gerekirdi ondan sonra bilgisayarı sökmen lazım komple içini çıkartıp her bir parçayı tiner yada ona benzer madde ile temizlemelisin kuruduktan sonra bilgisayarı toplaya bilirsin.

Eğer sıvı madde döküldükten sonra bilgisayarı çalıştırdıysanız ozaman hasar oluşmuş olabilir.

Maltese

Üye
19 Ağu 2017
219
0
Merhaba

Hiç notebook açmadıysanız teknik servise getiriniz.

İlk döküldüğü zaman bataryasını çıkartman gerekirdi ondan sonra bilgisayarı sökmen lazım komple içini çıkartıp her bir parçayı tiner yada ona benzer madde ile temizlemelisin kuruduktan sonra bilgisayarı toplaya bilirsin.

Eğer sıvı madde döküldükten sonra bilgisayarı çalıştırdıysanız ozaman hasar oluşmuş olabilir.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Bilgisayar açık haldeyken döküldü üzerine 10 saniye sonra falan çektim şarjdan kapattım. V konumuna getirip beklettim. Arkasını açmaya çalıştım ama bazı vidalar çok sıkı oldugu için açamadım. Biraz fön makinesi ile kuruttum. Açtım biosa girdi uzun uğraşlarla masaüstüne eriştim şuan ama hub noktası fazla güç kullanıyor gibi bildirimlere boguldu pc kapattım bende teknik servise götüreceğim

ch_arli41

Özel Üye
9 Tem 2009
1,036
18
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim hocam. Bilgisayar açık haldeyken döküldü üzerine 10 saniye sonra falan çektim şarjdan kapattım. V konumuna getirip beklettim. Arkasını açmaya çalıştım ama bazı vidalar çok sıkı oldugu için açamadım. Biraz fön makinesi ile kuruttum. Açtım biosa girdi uzun uğraşlarla masaüstüne eriştim şuan ama hub noktası fazla güç kullanıyor gibi bildirimlere boguldu pc kapattım bende teknik servise götüreceğim

Rica ederim.

Teknik servise getirdiğin zaman bilgisayarı hazır söktüler mi işlemcinin üzerindeki termal macunuda değiştir.

Kolay gelsin.

Maltese

Üye
19 Ağu 2017
219
0
Bu konuda yapabileceğim bir şey yok tek söyleyebileceğim şey "Vakit kaybetmeden bir Teknik Servis'e" götürmelisin......

Acil olarak açılmalı bilgisayar. Parçaları sökülüp kurumalı. Vakit kaybetme..

Rica ederim.

Teknik servise getirdiğin zaman bilgisayarı hazır söktüler mi işlemcinin üzerindeki termal macunuda değiştir.

Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.. Pazar günü açık teknik servis bulabileceğimi sanmıyorum. İnşallah vardır. Olmaz ise pazartesi günü göstereceğim

Shorpm

Uzman üye
11 Ara 2015
1,176
8
Underground
İyi akşamlar arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarın klavyesi üzerine 1 bardak kadar kola döküldü. V şekline getirip bekletiyorum. Açmaya çalıştım american megatrends diye bir ekran geldi. Sanırım bios açılıyor. Çıkış yapsamda tekrar ve sadece biosa giriyor. Şuan ne yapmalıyım. Neler önerirsiniz ?

Benim de gazoz dökülmüştü. Yani kola da gazoz da asitli içecek katagorisine giriyor. Kola nereye döküldü bilmiyorum ama benimkisi laptopun tam orta noktasına dökülmüştü ve asitli içecek olduğu için anakartıma zarar verip anaktarımı bozmuştu. 350TL gibi bir fiyata anakartımı yeniletmek zorunda kaldım. Umarım sorununu çözersin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.