NoteBook Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

|TurKs StrongLy|

Kıdemli Üye
26 Şub 2012
2,009
5
Merhaba, Notebook soğtucusu alırken nelere dikkat edilmeli?,

1) Devir Hızı (RPM)

Bu değer minimum 1000 olmasını öneriyorum, çünkü 500'lük veyahut 700'lük çok işinize yaramaz. Önerilerim; 1200 +/ -%10 rpm & 2000 + / - %10 rpm'dir.

2) Güç tüketimi

Güç tüketimi, devir hızına bağlı olup değişkendir. 2V, 3V, 5V, 7V gibi değerler karşınıza çıkabilir.

3) Boyut (Soğutucu)

Notebook soğtucusunun boyutu sizin açınızdan önemlidir, fakat soğutucular genelde belli bir boyutta çıkar. Çoğunlukla ise notebook'unza uyar. Siz bilgisayarınızın boyutuna görede alabilirsiniz, buda fiyatı ve ağırlığı değiştirebilir.

4) Boyut (Fan)

Soğtucuda fan boyutu çok önemlidir. Fanın boyutu, devir hızı ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur.

5) Fanın Soğutucu Üzerindeki Yeri

Soğutucuda fanın nerede bulunduğu önemlidir. Çünkü notebook altında ki bulunan CPU fanlarının yerleri her marka ve üründe değişiktir. Siz notebookuzun CPU Fan yerine yakın bir yerde fanı olan soğutucu tercih etmelisiniz.

6) Gürültü Seviyesi (dBA)

Gürültü seviyesi, devir hızına bağlı olup değişir. 2000 yada 1200 lükler öbürlerine göre daha ses seviyesi fazladır. Bu madde size kalmış birşeydir.

Not:Konu alıntı değildir.

Son düzenleme:

rucuer2000

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,874
1
Ben 700 lük kullanıyorum 30tl ye aldım gayet memnunum tavsiye ederim 10 saat kullanıyorum tık ısınma yok amd işlemci olmasına rağmen
Pcmin fanı acayip yavaş çalışıyor . Pc fanı çalışmıyor gibi çok güzel oluyor herkeze tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.