Nvidia ile açılan oyun durduruldu hatası!

anastedik

Üye
1 Mar 2012
100
0
Adana
Merhaba arkadaşlar;
Laptopumda win10 vardı çok kasmalar yaşadığım için win7 ye geçtim. Ekran kartını kurmak çok problemli oldu. Güncel versiyonunu kurunca nvidia denetim masasına girdiğimde "Bir sorun programın düzgün çalışmasını durdurdu." hatasını alıyordum.DDU programı ile ekran kartını kaldırdım ve eski kullandığım sürümü yükledim. Nvidia denetim masasına girmeye başladı ama oyun açarken nvidia ile açtığımda durduruldu hatası veriyor. Çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar,

Güncel olmayan sürücüler de bu hatanın sebeplerinden olabilir. Bu durumda ekran kartı, chipset vb. gibi sürücüleri, üreticinin sitesinden güncel olarak indirip kurabilirsiniz.
Oyunların çalışması için gerekli olan yazılımlar da güncel tutulmalı. Bunlar başlıca DirectX, OpenGL, .NET Framework, Java ve Visual C++'dır.

anastedik

Üye
1 Mar 2012
100
0
Adana
Merhabalar,

Güncel olmayan sürücüler de bu hatanın sebeplerinden olabilir. Bu durumda ekran kartı, chipset vb. gibi sürücüleri, üreticinin sitesinden güncel olarak indirip kurabilirsiniz.
Oyunların çalışması için gerekli olan yazılımlar da güncel tutulmalı. Bunlar başlıca DirectX, OpenGL, .NET Framework, Java ve Visual C++'dır.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ekran kartı için win10 yüklü ikende aynı eski sürümü kullanıyordum herhangi bir problem olmuyordu. Diğer tavsiyelerinizi deneyeceğim çok teşekkür ederim.

xbaytar

Uzman üye
16 Kas 2019
1,064
3
Eskişehir
Driverbooster kullanarak bütün eksik sürücüleri güncelleyebilirsin. Tavsiyem tekrardan temiz bir format atın ve driverları o şekilde kurun. Güncel driverlarda böyle bir hata olmayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.