Ödevim için PHP konusunda yardıma ihtiyacım var ve çok az vaktim kaldı. Yardım edebilecek bir yiğit?

AydnAKTURK

Üye
9 Tem 2015
82
0
Merhabalar,

İnternet programcılığı dersimin final ödevi için admin paneli ile kontrol edilen blog sitesi yapmamız istendi.(Tıpkı wordpress gibi) Ancak durum şöyle hocamız sınıfımızdaki şımarık öğrencilere kızdığı için bir dönem boyunca ders işlemedi ve ödevi final olarak verdi. Yapmak için kendimi yırttım ancak eğitimim olmadığı için yapamıyorum. Yardımcı olabilecek kim varsa yüz çevirdi. Ve aklıma burdan yardım istemek geldi. Yok mu bi hayır sever kendisine tecrübe katsın bize de şu bi ders için okulu uzattırmasın. Sevgiler saygılar.

Not 1 - Finale yetiştiremediğim için aynı ödev aynı kurallar ile büte gireceğim ancak siteyi istenilen subdomaine yüklemem için 1 günüm kaldı.
Not 2 - Zengin değilim ancak yardımcı olan olursa karşılığını bi şekilde vermeye çalışacağım.

Sevgiler.

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=oYw69st2kiI&list=PLZtkgIR0fgTF-J55mgaNUK7uFvzFzgpGa[/ame]
Youtube da ki bu video listesi işine yarayacaktır.
Ayrıca bu tür yardım içerikli konuları tht yardım merkezi bölümü altında açmalısın

Son düzenleme:

AydnAKTURK

Üye
9 Tem 2015
82
0
Hocam önerin için teşekkürlerimi iletiyorum lakin 1 gün sürem kaldı ve gün içerisinde işe gitmek zorundayım. Bu yüzden yardım talep ediyorum. Ve de konuyu nasıl yardım merkezine taşırım?

Alzhe01

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
661
5
10ehzlA
Ek olarak belirtmek istiyorum ki hocanız gerçekten dediğiniz gibi dersleri kafasına göre işlemiyorsa önce hocanızla konuşup dersi işlemesini istediğinizi belirtin. Hâlâ tutumu aynı olursa sınıfça gidip okulunuzun rektörlüğüne şikâyet edin. Öğrencisiniz diye kimse sizi ezmeye çalışamaz. Ne olursa olsun o dersin eğitimini almak sizin hakkınız.
Hakkınızı yedirmeyin.

AydnAKTURK

Üye
9 Tem 2015
82
0
Ek olarak belirtmek istiyorum ki hocanız gerçekten dediğiniz gibi dersleri kafasına göre işlemiyorsa önce hocanızla konuşup dersi işlemesini istediğinizi belirtin. Hâlâ tutumu aynı olursa sınıfça gidip okulunuzun rektörlüğüne şikâyet edin. Öğrencisiniz diye kimse sizi ezmeye çalışamaz. Ne olursa olsun o dersin eğitimini almak sizin hakkınız.
Hakkınızı yedirmeyin.

Hocam durumu şöyle izah edeyim. Kendileri aslında çok bilgili ve iyi bir öğretmendir. Şikayet etmeyi evvel zamanlarda düşündüm ancak bir hatası yüzünden bunu yapmak istemedim. Zira okuldaki programcılık bölümünde 3 öğretim üyesi arasında programlamayı bilen ve bilgisayar konusunda en tecrübeli aday tek kendisidir. Zira evvelki dönemlerde öğretim şekli çok verimli olmasa dahi bizlerin bu bölümü sevmesi için güzel anlatımları olmuştur. Ancak dediğim gibi son dönem sınıftaki haylazlara kızdığı için kurunun yanında yaş gibi yandık. (Hocamız dersi dinlemek istemeyenlere gelmemelerini ve yok yazılmayacaklarını söylemesine rağmen böyle bir iyilik yapmasına rağmen sınıfın haylazları "nasıl olsa dışarda bu ortam olmuyor" diyerek sınıfın en arkasına kola v.s. sokarak muhabbet ettiler.) Hocanın kızmasını haklı buluyorum ancak böyle zor bir görev yüklemesi mantıklı olmadı.

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
Hocam önerin için teşekkürlerimi iletiyorum lakin 1 gün sürem kaldı ve gün içerisinde işe gitmek zorundayım. Bu yüzden yardım talep ediyorum. Ve de konuyu nasıl yardım merkezine taşırım?

THT ana sayfada YARDIM MERKEZİ bölümünü bulup tıklayın ve açılan sayfada yeni konu aç butonuna tıklayın
İlerde belli bölümlerle alakalı yazmanız gerekirse yine bölümü bulup ordan konuyu açmalısınız.

AydnAKTURK

Üye
9 Tem 2015
82
0
THT ana sayfada YARDIM MERKEZİ bölümünü bulup tıklayın ve açılan sayfada yeni konu aç butonuna tıklayın
İlerde belli bölümlerle alakalı yazmanız gerekirse yine bölümü bulup ordan konuyu açmalısınız.

Sağolun hocam oraya açayım konuyu. (Bu arada son attığınız mesaja cevaben bir mesaj yazdım ancak gönderemiyorum nedense anlayamadım.)

Geat

Yeni üye
5 Haz 2016
49
1
Hocam öncelikle gene hiç bir şey bilmeyen insanlar tavsiye vermeye başlamış blog scripti yapman en fazla 2 3 gününü alır anladığım kadarı ile oop yapısına hakim olmadığın için bu süre uzar
ihtiyaçların;

mySql
PHP Bilgisi güvenlik açıklarına karşı PDO
ckEditör
Eğer Yapmak İstiyorsan Tema Motoru internette bir sürü örnek var

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.