Ofis içerisinde kablosuz bağlantı sorunu

esetsmart

Yeni üye
3 Eyl 2009
29
0
Merhaba Arkadaşlar;
Kablosuz olarak yaklaşık 17 cihazın bağlı olduğu (laptop+yazıcılar) 140m2 lik ofiste ttnetin vermiş olduğu TPLİNK TD-854w marka modemi kullanmaktayız. Kablosuz bağlantılarda zaman zaman problemler yaşıyoruz. sabit bağlı olan laptoplarda bir sıkıntı yok fakat şu an mesela 2 adet laptopu daha bağlamak istiyorum, ağı görüyor ama bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Bazen ise ağa bağlı tüm cihazlarda bağlantı gidiyor bir süre sonra tekrar geliyor.
Benim aklıma gelen mevcut kullandığımız modemin ağdaki bilgisayar sayısına göre yetersiz kalması. Fakat biraz araştırdığım kadarı ile modemlere bağlanabilecek cihaz sayısı 200 civarlarında olabiliyor genel olarak.
Tp linki aradım, bu sorunu anlattım. Onlarda kullandığım modemin max 15 bağlantıya izin verdiğini, başka bir modem almam gerektiğini söylüyorlar. Biraz saçma geldi açıkçası.
Sizin düşünceleriniz nelerdir. Bağlı olan ve bağlamaya çalıştığım cihazların sinyal kalitesinde bir sıkıntı yok. Hepsi ful çekiyor.
Bu ağın kapasitesi ile alakalı bir durum mudur ? Bu kapasiteyi nasıl artırabilirim? Access point bu işlevi görür mü ?
Şimdiden teşekkürler

secondary

Üye
12 Şub 2016
199
0
Dostum ttnet bu herşey beklenir :D şaka bir yana tplink gibi modemler sıkıntı çıkarabiliyor en iyisi geçin superonline kafanız rahat internetiniz hızlı olsun

esetsmart

Yeni üye
3 Eyl 2009
29
0
Dostum ttnet bu herşey beklenir :D şaka bir yana tplink gibi modemler sıkıntı çıkarabiliyor en iyisi geçin superonline kafanız rahat internetiniz hızlı olsun

Evde kullanmış olsam dediğini gerçekleştiririm. Ama ofiste kullanıldığı için aklıma öncelikle ağdaki cihaz sayısının fazla olması geldi. İşin ilginci şu; mesela internet bağlantısı bir pc de koparken diğerlerinde çalışmaya devam ediyor. Modem kablosuz olarak 10 laptop ve 5 yazıcıya bağlı. Ayrıca güvenlik kameralarının serverı 'da kablolu olarak modeme bağlı. Bu gibi durumlarda modemin yetersiz kalma gibi bir durumu olur mu onu öğrenmek istedim esas olarak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.