Çözüldü Öğretici Bir Program Yapmak

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Hocam yarına coğrafya sınavım var :D keşke yardım edebilsem sorununu biraz daha detaylı yazarsan yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır diye sanıyorum. Fakat dediğin işlemler orta düzeyde bilgin varsa rahat yapılacak şeyler. haberin olsun :)

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue
VB6 pek bilmiyorum ama basit yoldan kaç sayfa yapıcaksan o kadar form oluşturup, o formlara ilgili yazınızı yazıp butonunuzuda diğer forma yönlendirmek olacaktır ve yardım içerikli konularınızı yardım merkezine açmalısınız :)

Son düzenleme:

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
vb.net için temalar var onları kullanabilirsin eğer onlar abartılı kaçacaksada eklediğin buton vb. bir çok araca resimde ekleyin örneğin kaydet butonunda save resmi olsun bu formun görünümüne katkı sağlayabilir. ar-ge de yapılmış olan bir program
anar.png

ar-ge de yapılmış olan programlara bak mesela. butonlarda yazı yerine resimler kullanılmış bunlarda formu güzelleştiriyor.

kusura bakma ben cevap yazarken sen soru sormuşsun. eğer video bilgisayarda bbelli bir yerde yer alıyorsa form ekranına wimdows media player yada vlc medşa playerden herhangi birisini ekleyip yapabilirsiniz. bunuda basit bir şekilde wmp ekleyip şu kodu kullanabilirsin.

AxWindowsMediaPlayer1.URL = "Video adresininyeri"

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.