Osmanlı Padişahı III. Selim

EmreKilic1

Yeni üye
1 Eki 2017
24
0
Arkadaşlar ben bu padişah hakkında kısa bi yazı yazmak istiyorum ve yazmak için burayı seçtim.:incele

III. Selim 1761 Yılında doğmuştur. Tahta ise 7 Nisan 1789 yılında geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun 28. Padişahı ve 107. İslam Halifesi'dir. Kendisi Yeniçeri Ocağı'nı kaldırmak istemiştir sebebi ise Yeniçeri'lerin görevlerini doğru yapmamalarıdır. Bu Yeniçeri Ocaklarını kaldırmak için onlara karşı ordu kurar. Ordunun ismi Nizam-ı Cedid'dir. Bu Nizam-ı Cedid para sıkıntısı çektiği için İrad-ı Cedid'den (Nizam-ı Cedid için hazırlanmış hazineden) para alır ve gelişir. Ve en sonunda ise III. Selim 28 Temmuz 1808 tarihinde Yeniçeri'lerin suikastı sonucu vefat etti, yerine ise IV. Mustafa Han geçti.
(Yanlışım varsa affola)

109242d03.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.