Oyun Yapacağım Yardım İstiyorum

11 Tem 2015
79
0
Turan
Selamün Aleyküm.

Arkadaşlar Ben Uzun Zamandır Böyle Birşey Düşünüyorum Böyle Küçük Ufak Tefek Bişeylerle Başlarız Sonra Tecrübe Kazanarak Devam Edebiliriz Benimle Birlikte Bana Yardım Etmek İsteyenler Bi Tepki Verse Yeter :D . Bu

Edit:Bu Oyun Ne Tür Olacak Falan Filan Onları Ayarlıyacağız.

rigby00

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
495
0
Cryengine, Autodesk ciddi misin lütfen bilgili şekilde yazalım.

Öncelikle coder mı olmak istiyorsun modellemeci, grafikler, kaplama vs. Seç eğer coder olmak istiyorsan Unity üzerinden başla C# öğren Unity arayüzüne hakim ol bundan sonra C# ile unity kütüphanelerinde kendini zenginleştir. Eğer modellemeci diyorsan poly sayısının az olmasına dikkat ediceksin eğer mobil ise ve kullanış bakımından Blender öneririm gayet basit fbx dosyasından'da direk unity'e geçirebiliyorsunuz.

Oyun yapımında 5.senem Unity kullanıyorum hala şöyle söylüyüm 2D'den başla zaten zamanla 3D'ye gelmiş olucaksın sen bile anlamayacaksın ve unutma 2D oyun diyim küçümseme 2D süper oyunlar çıkıyor.

Lethe92

Yeni üye
25 Ocak 2016
21
0
Cryengine, Autodesk ciddi misin lütfen bilgili şekilde yazalım.

Öncelikle coder mı olmak istiyorsun modellemeci, grafikler, kaplama vs. Seç eğer coder olmak istiyorsan Unity üzerinden başla C# öğren Unity arayüzüne hakim ol bundan sonra C# ile unity kütüphanelerinde kendini zenginleştir. Eğer modellemeci diyorsan poly sayısının az olmasına dikkat ediceksin eğer mobil ise ve kullanış bakımından Blender öneririm gayet basit fbx dosyasından'da direk unity'e geçirebiliyorsunuz.

Oyun yapımında 5.senem Unity kullanıyorum hala şöyle söylüyüm 2D'den başla zaten zamanla 3D'ye gelmiş olucaksın sen bile anlamayacaksın ve unutma 2D oyun diyim küçümseme 2D süper oyunlar çıkıyor.

ya varya sırf laf salatasısın arkadaşım. yazılım işini bilmem ama milyonları oynattıran oyunlar bu dediğim 2 kemik programdan cıkmadır modelleme için bu arkadaşımız da oyun yapmak istiyo ve anladığım kadarıyla kendi yapmaya çalışıyo ilk öğrenmesi gereken modelleme sonra grafik motoruyla mühendisliğiyle uraşır.

rigby00

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
495
0
ya varya sırf laf salatasısın arkadaşım. yazılım işini bilmem ama milyonları oynattıran oyunlar bu dediğim 2 kemik programdan cıkmadır modelleme için bu arkadaşımız da oyun yapmak istiyo ve anladığım kadarıyla kendi yapmaya çalışıyo ilk öğrenmesi gereken modelleme sonra grafik motoruyla mühendisliğiyle uraşır.

Üslüp lütfen. Senin dediğin oyunlar AAA türünde ki oyunlardır ve bu konuda haklısın AAA projelerde çoğunlukla CryEngine, UnrealEngine kullanılır. Fakat görülüyor ki arkadaş yeni başlamış sen gidip onu AAA bir oyun yapıcağı motoru seçtirirsen ve onu blueprint ve c++ olan bir yapıya yöneltirsen bu arkadaşın kafası karışır.

Unity daha kolaydır gerek arayüzden gerek c# ile kodlamaya müsait olduğu için he ama tabi ki de Unity'den de AAA bir oyun çıkabilir bu sana kalmış ilk modelleme öğrenmesi oldukça yanlış bir adım neden önce ne olacağını seçmesi lazım hepsini kendisi yapamaz Modellemeci olmak istiyorsa dediğin doğru Autodesk,blender gibi programları kullanmayı öğrensin ve coder'ların yanında çalışssın fakat eğer coder olmak istiyorsa diğer yazıda da belirttiğim gibi önce onları öğrenmesi gerekir ve yanına modellemeci,kaplama ve grafiker vs gibi adamlar lazım.

Birlikte oyun yapalım demişsin dostum yazını gördüm fakat kusura bakma zamanım olmuyor kendi oyunlarımı yapmakla fakat bir sorun olursa belirtebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.