Oyun yapmak için hangi programları kullanmalıyım?

TheBigBoss

Üye
26 Ara 2015
174
0
Merhaba arkadaşlar,aklımda küçük bir oyun projesi var.Cry Engine 3 kullanıyorum ve fps oyunu yapmak istiyorum.Bu işin çok zor olduğunu da biliyorum sadece kendimi geliştirmek amaçlı.Cry Engine 3 uzun süredir kullanıyorum ve bazı yönlerde oyun motoru çaresiz kalıyor.Bana oyun yapmak işin hangi programları kullanacağımı ve programlarin ne işe yaradığını söylərseniz sevinirim.

saw1453

Yeni üye
29 Nis 2016
3
0
Modelleme yapman lazım bunun için 3ds max yada ücretsi olan bu tarzda modelleme yapabileceğin programları kullanabilirsin. Oyun motoru olara unity 3d veya unreal engine 4 kullana bilirsin ben,m tavsiyem unity 3d. Unreal engine'nin grafikleri güzel olabilir ama pazarı yok sana çok fazla bağımsızlık sunmuyor. Unity 3d kullanarak unreal engin'den daha iyi grafikli daha güzel oyunlar yapa bilirsin bu arada unity 3d c# ve javascrit, Unreal engine c++ ve Unralscript kullanır.

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
318
Türkiye
Kardeşim sana en basitinden Java ve 3D programlarını öneririm. Yalnız güzel bir oyun yapacağım dersen cüzi miktarda para ödemen gerekir. Eğer başarılı olursa 25$ Google Play Storede yayınlarsın ve emin ol ki harcadığın paranın kat kat daha fazlasını kazanırsın. Ama Java'yı kullanabilmen için codlamayı bilmen gerekir. Videolar izleyerek bilgiler elde edebilirsin ve ya bilen arkadaşlarla irtibata geçip sana yardım etmesini sağlayabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.