Oyunlardaki "İslam" karşıtlığının farkında mısınız ? / İSLAMOFOBİ / ARTIK DUR DE !

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Öncelikle "İslamofobi" denilen şeyi tanıyalım.İslamofobi kısacası kısacası İslamdan nefrettir.Yani bir insan sadece Müslümanlıktan hoşlanmıyorsa fakat saygı duyuyorsa islamofobisi olan bir kişi değildir.İslama nefret olarak algılayabiliriz.

Yıllarca oynadığımız, "FAVORİ" olan oyunlarımız aslında bizim farkedemediğimiz "İslamofobik" şeylerle dolu.Bu oyunlara birazdan değineceğim fakat "İslamofobi" de çığır açmış birkaç oyundan bahsedelim.

Bir oyun ne kadar İslama nefret duyabilir.Oyunun konusunu attığım resimden anlarsınız zaten.
Oyunda Amerikanın İslamla savaş içinde olduğunu görüyoruz ve oyundaki amacımız sadece ama sadece müslüman erkek ve kadınları öldürmek.Oyunun sonunda Hz.Muhammed'i öldürmemiz isteniyor.
Burdan çok şey söylemek isterdim.Ne yazıkki söyleyemiyorum.Yorumu size bırakıyorum.
Oyun hala oynanabilir durumda olduğunu eklemek istiyorum.

Bu oyun bir mobil oyun.Oyunda herhangi bir konu yok.Tek yaptığımız şey Gazze'deki masum halkı bombalayarak para kazanmak.Bu oyun yoğun tepki üzerine Google Play Storeden kaldırıldı.

Oyunun adı "Minarettt Attack".Oyunun demek istediği çok uzun bir hikaye.Hakkında baya bir araştırma yaptım.İsviçre bildiğiniz üzere "İslam karşıtı" bir ülke.Bu onların oyun sektörünüde yansımış bulunmakta.Oyun İsviçrede minarelerin yasaklanmasına "EVET mi HAYIR mı" adlı referandumuna "Evet" diyin mesajını veriyor.

Oyunda minarelere saldırıp müezzimleri öldürüyoruz.

Bu oyunlarla sinirinizi bozmuş olabilirim ve bende çok sinirli olduğumu belirmeliyim.Bunlar bildiğiniz üzere o kadar büyük oyunlar değil.Çok büyük kitleyede sahip değiller.Sadece bir kaç tane "İslamofobik" .

FAKAT

Şuanda göreceğiniz oyunlar çok bilindik çok büyük oyunlardır hatta oyunu hala oynuyor olabilirsiniz.
Oyunda söylememe gerek varmi bilmiyorum ama Terörle mücadele takımı terörleri öldürüyor biliyorsunuzdur zaten.Bu karakterler siz görüş alanınıza girdiğinizde "ALLAHU AKBAR" diye bağırdığını biliyormuydunuz fakat tabii ki bu kadar büyük birşeyin bu kadar büyük bir oyunda fazla kalması olanaksız.Valve gelen tepkiye karşılık bunu oyundan kaldırdı.İyi ki tanıklık etmemişiz dimi ? Eğer tanıklık etmiş olsaydık Valvenin bu kadar büyük bir kitlesi olmayacaktı belki Türkiyede ?

header_RxztId5-460x215.jpg

Sıradaki oyunumuz , hayır söylememe gerek yok biliyorsunuz.Oyunu hiç anlatmayacağım.
Oyunda; harabe bir evin tuvaletinde kirler içerisindeki bir klozetin tam üzerinde, Hadis-i Şerif ile bezeli olan bir çerçeve bulunmaktadır. Çerçevede “Allah güzeldir. Güzel olanı sever.” hadisi Arapça olarak kullanılmaktadır.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=gnEnmROCl-M[/ame]

Daha iyi anlamak için videoyu izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar konuyu devam ettireceğim.Ekleyeceğim oyunlar arasında call of duty 2 resident evilin oyunları var.Max 1 haftaya güncelleyeceğim.Yorumlarınızı bekliyorum

Konu bana aittir.Araştırmalar Oyunlardaki İslamofobi sitesinden yapılmıştır.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.