Para Cezası Kesilir mi

28 Ocak 2015
113
0
Öncelikle herkeze Selamun Aleyküm. Gün bitiyor sorun bitmiyor arkadaşlar. Ben Facebook üzerinden bir sayfayı arkadaşlar konuşmalara öğeyi denetle yaptım video çektim ispat olarakta videodada oynama var ama belli değil arkadaşlar ben bunu bu sayfanın attığı durumların altına atıyorum video linki seni mahkemeye veririz, Tazminat cezası alırsın para cezası yersin hapise girersin diyor sayfa sahibi arkadaşlar böyle birşey varmı sadece öğeyi denetle var adamların ne sayfaya zarar verdim ne birşeyine hani ben tabi ispat gibi video linki atıncada sayfayı takip edenler beğenmekten vazgeçiyor arkadaşlar başımıza bir iş açarmıyız böyle? :RpS_unsure:

28 Ocak 2015
113
0
Üsteğmenim şimdi şöyle adamlar yani eğlence sitesi bu dolandırı site değil ama ailenle yarın kesin temasa geçecek avukatlarımız diye yazmış adam örneğin atıyorum bana selam yazmış ben öğeyi denetleyle bu sayfayı beğenenler hep mal vs vs şeklninde yazıp paintten foto alıp durumların altına yapıştırıyorum sayfanın adamda öyle mesaj yazmış ailenle temas felan açıkcası korkuyorum birşey olurrmu diye ama birtaraftanda düşünüyorum Selahattin Demirtaşın filanda facebook sayfası hackleniyor onunda hakkı var sonuçta o niye etmiyor o zaman vs vs diye düşünüyorum ama bilmiyorum kesin bir cevap olsa....

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Açarlar. Manevi tazminat için ayrı dava açarlar, ama bunun haricinde yaptığın 1-3 yıl arası suç.. Özel Hayatı İhlal diye aratabilirsin. Facebook sohbeti "aleni olmayan konuşma"ya giriyor ve bunu iki tarafın da rızası olmadan kimse ifşa edemez. İlk şu dinleme operasyonları sırasında çıkan yasada koyuldu bu ceza, daha doğrusu ağırlaştırıldı.

Diğer arkadaşlar, kusura bakmayın ama bilmiyorsanız sallamayın. Zaten biliyordum konuyu bu tip haltlarla uğraştığımdan arada ama denemek için tek bir arama yaptım.
JpN9No.jpg

Ekran alıntısında görünen bütün sayfalarda ayrıntısı ile yazıyor. Bilmiyorsanız sallamayın, adamın canı yanacak

Soruyu soran arkadaş, sen de bir google'dan bakıverseydin yahu. Çok mu zor?

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Açarlar. Manevi tazminat için ayrı dava açarlar, ama bunun haricinde yaptığın 1-3 yıl arası suç.. Özel Hayatı İhlal diye aratabilirsin. Facebook sohbeti "aleni olmayan konuşma"ya giriyor ve bunu iki tarafın da rızası olmadan kimse ifşa edemez. İlk şu dinleme operasyonları sırasında çıkan yasada koyuldu bu ceza, daha doğrusu ağırlaştırıldı.

Diğer arkadaşlar, kusura bakmayın ama bilmiyorsanız sallamayın. Zaten biliyordum konuyu bu tip haltlarla uğraştığımdan arada ama denemek için tek bir arama yaptım.
JpN9No.jpg

Ekran alıntısında görünen bütün sayfalarda ayrıntısı ile yazıyor. Bilmiyorsanız sallamayın, adamın canı yanacak

Soruyu soran arkadaş, sen de bir google'dan bakıverseydin yahu. Çok mu zor?

Arkadaşım dava açamazlar demiyoruz. Dava açmazlar diyoruz. Sen öyle bir konuştun ki sanki adama dava açılmış evine bildirim gelmiş gibi. Allah aşkına kim birisi diğerine mal dedi diye dava açar ? Ama açabilir yasal olarak hakkı olabilir. Sonuçta bizim tahminimiz açmayacağı yönde. Sende adam kesin dava açar dersen de yani ne yapalım yapacak bir şey yok.

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Arkadaşım dava açamazlar demiyoruz. Dava açmazlar diyoruz. Sen öyle bir konuştun ki sanki adama dava açılmış evine bildirim gelmiş gibi. Allah aşkına kim birisi diğerine mal dedi diye dava açar ? Ama açabilir yasal olarak hakkı olabilir. Sonuçta bizim tahminimiz açmayacağı yönde. Sende adam kesin dava açar dersen de yani ne yapalım yapacak bir şey yok.

Tabii o adamla 8 senelik kankasın da eminsin. Yahu gıcığın biri olur, davayı açar, açtığı anda geri çeker, ama iş kamu davasına dönüşür, adam tek kuruş ödemeden seni mahkemelerde süründürür.

Önceden de defalarca söyledim; web applikasyon ayağı da olan uygulamalar yazıyorum, en az 3 4 kişiye dava açtırttım, neden? Sunucum istanbul'da, domain adı olan servis kullanmadığıma göre IP range tarayarak saldırıyor arada elemanın teki. Belli başlı SQL açığını arıyor, portları tarıyor.. Büyük ihtimalle o gençlere o kullandıkları saçma sapan Havij'i filan veren abileri "kullan bir şey olmaz kimse dava açmaz" demişlerdi. Zaten danışmanlığını yaptığım şirketlerin avukatları var, adamlar o ay mahkeme ile uğraşsalar da aynı parayı alıyorlar şirketten, uğraşmasalar da. Avukata tek bir mail atıp sunucumun loglarını kargo ile göndermek harici uğraştırmıyor bile beni, adamın ayağına bile gitmiyorum.

"Açmazlar dedik" diyorsun.. Nereden biliyorsun? Riski anlatın, kararı kendi versin. Soruyu yazanın sabıka kaydıyla kumar oynamak uygun mu? Bu suçlar yüz kızartıcı suçlara giriyor. 18 altı ise tamam hapse girmez ama gene sabıkasında yüz kızartıcı suç olur, ömrü boyu memurluk yapamaz. Adamlar telefon açıp anlaşma yoluna gitmek istiyorlarmış. Sizin gazınıza gelip adamlarla anlaşmasa, onlar da davayı açıverseler ne olacak?

VFoRBMW

Uzman üye
25 Eyl 2012
1,617
0
LOST
Tabii o adamla 8 senelik kankasın da eminsin. Yahu gıcığın biri olur, davayı açar, açtığı anda geri çeker, ama iş kamu davasına dönüşür, adam tek kuruş ödemeden seni mahkemelerde süründürür.

Önceden de defalarca söyledim; web applikasyon ayağı da olan uygulamalar yazıyorum, en az 3 4 kişiye dava açtırttım, neden? Sunucum istanbul'da, domain adı olan servis kullanmadığıma göre IP range tarayarak saldırıyor arada elemanın teki. Belli başlı SQL açığını arıyor, portları tarıyor.. Büyük ihtimalle o gençlere o kullandıkları saçma sapan Havij'i filan veren abileri "kullan bir şey olmaz kimse dava açmaz" demişlerdi. Zaten danışmanlığını yaptığım şirketlerin avukatları var, adamlar o ay mahkeme ile uğraşsalar da aynı parayı alıyorlar şirketten, uğraşmasalar da. Avukata tek bir mail atıp sunucumun loglarını kargo ile göndermek harici uğraştırmıyor bile beni, adamın ayağına bile gitmiyorum.

"Açmazlar dedik" diyorsun.. Nereden biliyorsun? Riski anlatın, kararı kendi versin. Soruyu yazanın sabıka kaydıyla kumar oynamak uygun mu? Bu suçlar yüz kızartıcı suçlara giriyor. 18 altı ise tamam hapse girmez ama gene sabıkasında yüz kızartıcı suç olur, ömrü boyu memurluk yapamaz. Adamlar telefon açıp anlaşma yoluna gitmek istiyorlarmış. Sizin gazınıza gelip adamlarla anlaşmasa, onlar da davayı açıverseler ne olacak?

Ben anlaşmasınlar demiyorum ki. Ben ona dedim ki daha fazla bulaşma için rahat olsun. Sonuçta kaç insan giderde böyle ufak tefek şeyler için dava açar Allah aşkına. Çok nadir denk gelir. Gelirse de şansına küssün ne yapalım. Zaten adam davayı açtıysa biz şimdi burada senin için rahat olsun bir şey olmaz desek ne olur ya da sen nanayı yemişsin kardeşim işin bitti sabıkan olacak artık desek ne olur yani. Olacağı varsa olur sonuçta. Senin dava açarlar demen ile benim dava açmazlar demem olacakları değiştirmez ama bu tür bir işle karşılaşan insan sayısı ile bu olaya dava açan insan oranına tahmin yürütsek bence bu arkadaşın üzerine bir dava açılmış olma ihtimali 0,001 % yani. Benim bunu demem sonucu değiştirmez önceden dediğim gibi. O yüzden daha fazla bu konuyu gereksiz yere uzatmayalım. Konuyu açan arkadaş beklesin eğer bir şey olursa olur artık. Ama bence olma ihtimali çok düşük olduğu için onu rahatlatmak amacı ile bir şeyler söyledim.

qeruben

Katılımcı Üye
13 Nis 2014
483
0
dava aç avukat tut o bu kimse uğraşmaz öğeyi denetle yapmışsın tamam onu ispatlayamazlar bu 1
ispatlasalar da bende yapmadım bi başkası gönderdi dersin bu 2
bu kdr bide bidaha uğraşma bu 3

SIKINTIYOK

Katılımcı Üye
29 Eki 2012
324
0
Bu yaptığın suç. adamlar dava açarmı açmazmı bilemem ama açarsa para cezası alırsın. Yaptığın sahtekarlığa giriyor söyleyeyim. Bu işleri bırak yani.

TRWithMan

Üye
8 Şub 2015
159
0
Bursa
Dostum özel hayatın gizliliği falan varda sen takma kafana uğraştığın insanın dayısı veya amcası Ankara'da değilse falan bir şey olmaz :D . Hem ilk suçtan mahkemeye bile çıkman zor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.