Parrot linux sistemi nasıl root eklenir?

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7

dostlar buraya root yetkisi nasıl ekleyebiliriz kurcaladım her yeri bulamadım yardımcı olsanız :))

Moderatör tarafında düzenlendi:

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
Cevap: Parrot linux sistemi anlayan girsin

anlatmaya calıştım şey parrot os artık normal root girişi gelmiyor ondan bahsediyorum kaldırmışlar 4.9 sürüm olan bu derdi benim gibi çekersiniz yine onu sordum 4.8 de şeçme ekranı vardı giriş için onu kaldırmışlar bizde onu mnasıl akrif ederiz diye sordum root şifresi değişmesi değil galiba kimse bilmiyor yöneticileri le iletişime geççem sanırım en son

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
Cevap: Parrot linux sistemi anlayan girsin

anlatmaya calıştım şey parrot os artık normal root girişi gelmiyor ondan bahsediyorum kaldırmışlar 4.9 sürüm olan bu derdi benim gibi çekersiniz yine onu sordum 4.8 de şeçme ekranı vardı giriş için onu kaldırmışlar bizde onu mnasıl akrif ederiz diye sordum root şifresi değişmesi değil galiba kimse bilmiyor yöneticileri le iletişime geççem sanırım en son

Root user'ın kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Böylece root kullanıcı ile girmiş olursunuz. Yeni güncelleme ile değişti sanırım.

blour

Üye
21 Haz 2019
102
1
Normal kullanıcıya giriş yap terminale "sudo passwd root" yaz senden yeni şifre girmeni isteyecek root kullanıcısının şifresini değiştirdikten sonra kilit ekranında çıkması lazım eğer çıkmaz ise ayarlardan oturum ile ilgili basit bir kaç ayar var onları yaptığın zaman root kullanıcısına giriş yapabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.