Parrot Os öğrenme

Sehpasa_71

Yeni üye
23 Kas 2023
25
2
Merhabalar, ben bu işlerde yeniyim mümkünse birisi toolları nasıl öğreneceğim konusunda yardım edebilir mi. Hiçbir fikrim bulunmamakta kendim tryhackme gibi siteleri denedim ama çok bir şey anlayamadım bilgisi olan birisi bana yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Son düzenleme:

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
8
114
Merhabalar, ben bu işlerde yeniyim mümkünse birisi toolları nasıl öğreneceğim konusunda yardım edebilir mi. Hiçbir fikrim bulunmamakta kendim tryhackme gibi siteleri denedim ama çok bir şey anlayamadım bilgisi olan birisi bana yardımcı olabilirse çok memnun olurum.
Merhabalar,
Forumun bu bölümünden gerekli bilgiyi edinebilrisiniz,
Takıldığınız konular da yardım merkezine konu açıp sorabilirsiniz.
Saygılar.

I AM EAC0D3Rx

Uzman üye
17 Eyl 2023
1,726
20
930
Matrix
öncelik olarak hangi alanda çalışmak istediğine karar vermelisin. web zafiyetleri üzerinde çalışacaksan örnek; sqlmap kullanımı ile alakalı forumda yüzlerce konu ve youtube'da da yüzlerce kaynak var. burp suite, owasp gibi araçlar ile devam edebilirsin. ama dediğim gibi öncelikle hangi alanda çalışmalar yapacağına karar vermelisin.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,711
12
393
Sydney
Parrottan ziyade temel linux kullanımı siber güvenlik için önemli. Temel linux kullanımı öğrendikten sonra kali veya parrot geçebilirsiniz. Zaten tool kullanım mantıgı genelde aynı oluyor github dosyasını yukle > yuklenen dosya dizinine girip çalıştır > aracı kullan tarzı
Araçlarda genellikle -h komutu bulunur burada hangi komut ne işe yarıyor diye anlatır genelde

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.