pascal nasıl öğrenilir

aytacune

Üye
22 Nis 2016
90
0
pascal programlama dili hakkında turbo pascal 7.0 kitabı aldım ama pek bişe anlamıyorum acaba pascal dili nasıl öğrenilir yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
dostum birkaç gündür hep aynı şekilde konu açıyorsun her seferinde kitap aldım bişey anlamıyorum diye başlıyorsun yazıya bu post kasmaya girmez mi? soruna gelince...
pascal'dan başlamasaydın keşke,galiba sen direk programlama öğrenmek istedin hiçbir bilgi sahibi olmadan atladın o yüzden google'da ilk işin Programlama Dili Nedir? diye aramak olsun.Sonra karşına çıkan herşeyi okuduktan sonra Çok Yüksek Seviyeli Diller veya Yüksek Seviyeli Diller'den birisini seçmelisin.İlk işin VB.NET dilini öğrenmek olsun windowsta çalışan programlar yazabilirsin.Temel olarak herşeyi kavrayınca c# c++ java js gibi dilleri öğren.Pascal en son öğreneceğin dil olmalı çünkü c++ dururken ilk pascal öğrenmek saçma olur tarih oldu o dil.

vb.net öğrenmek için internetten videolar izleyip herşeyi kavra sonra vb.net bilge adam eğitim kitapları pdf sini indir bilgisayar için vb.net öğrenme kitabı olur okursun indirip.Kolay gelsin

aytacune

Üye
22 Nis 2016
90
0
aga pascala başladık bi kere daldan dala atlanmaz bu işlerde hem kitapta aldık temel bi dil sonuçta tarihte olsa ben buna başlamışım böle giderim sadece pascal nasıl öğrenilir ona yardımcı olrsan sevinirim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.