Pc elektrik kacagi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lien-rock

Katılımcı Üye
9 Şub 2010
645
0
istanbul
Slm arkadaslar bi konuda size danismam lazim elimde bi masa ustu pc var ma monitore ve kasaya ufak bi elektrik kacagi var ayrica arada ekrana sinyal yok yazisi geliyor (ekran kartindan supheleniyorum )ve pc acilmiyor nedeni ne olabilir ilgilenirseniz sevinirim eger arizayi halledebilirsem bir ilkogretim okulu ogrencisine hediye edecegim

KADIRGA

Katılımcı Üye
22 Ara 2009
369
0
Kiev / Ukrayna
Monitördeki elektrik kaçağı sorun olabilir sen elektrikten anlayan birine baktır ve tamir ettir benim philips ekranım gidiyordu fişi çekip kurtardım. Güç kaynağındada sorun olabilir fazla elektrik geliyorsa.

mahlasım

Katılımcı Üye
29 Tem 2009
406
0
kasaya elektrık kaçagı anakarttan kaynaklanıyr bndede var ufktan statk alektrk oluşuyo ekrandakı kaçak dedıgı gıbı baktr birilerine

lien-rock

Katılımcı Üye
9 Şub 2010
645
0
istanbul
Monitor tek takili iken sorun yok arkadaslar sorun sadece kasada kasa elektrik kacagi monitorede gidiyor ben ekran kartindan supheleniyorum baska oneri olan varmi ayrica ben elektrikciyim ama malum bu elektronik :d

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
kasaya elektrık kaçagı anakarttan kaynaklanıyr bndede var ufktan statk alektrk oluşuyo ekrandakı kaçak dedıgı gıbı baktr birilerine

elektirk kaçakları anakarttan olmaz.elektrik kaçağından ziyade biraz yüksek voltajlıysa power supply sorunudur.çünkü anakarta veya diğer donanımlara giren en yüksek voltaj 12 volttur oda insana falan zarar vermez.başka bir monütör deneyerek durumu gözlemleyiniz.

lien-rock

Katılımcı Üye
9 Şub 2010
645
0
istanbul
deyecegım sagol pekı sorun devam ederse ne onerırısın benım aklımdakı ekran kartını devre dısı bırakmak bununasıl yapabılırım

MühüR

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
2,769
0
arkadaşım pc'nin fişleri topraklamalı prize mi takılı eğer değilse monitörden veya kasadan kaçak olması normaldir sorun bu kadar büyütülcek bişi değil :) üstelik elektirikçiyim diosun nasıl bilmiyosun ?

lien-rock

Katılımcı Üye
9 Şub 2010
645
0
istanbul
sorunu tam anlayamamıssın elektrık kacırması problem degıl onemlı olan kasa sıklıkla acılmıyor ekran kartı gırısı ıle oynandıgı zamn ugrasarak acılıyor tabı herzamn acmamk mumkun olmuyor zaten topraklı fıs meselesınde sorun yok kı ewet arkadaslar baska onerısı olan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.