Pc İşlemci 2.20ghz Degildi Format Sonrası...

15 Eyl 2018
137
0
Söylemem
Selamın Aleyküm

İşlemcim Eskiden 2.20 Ghz Degildi[ kKaç oldugunu Hatırlamıyorum ] Formata Gitti Klavyesi Felan Degişti [LEPTOP]

İlk Aldıgımızda Win 10 Du win 7 Yptırmıştıık Sonra Tekrar Win8 Yaptırdık Ve İşlemcim 2.20 Ghz Olarak Gözüküyor Oyunlarda Fps Düşüşü Ve Kasma Sorunları Yaşamaya Başladım Hiç Yaşamadıgım Birşey Gta5 Orta Ayarlarda 60 Fps Oynuyordum Şimdi İse Cs:Go Lol M.B De Fps Düşüşü Yaşıyorum Nasıl Olabilir Yoksa Tamircimi Birşey Yaptı ?

bV22zZ.png

XMooQ3.png

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
en güzel yapıcan şey pc ciye götürmek biz uzaktan yardım edemeyiz kısıtlı olur dostum başka sebebi vardır en sağlıklısı servise götür eğer dinlemezsen kendin kaybedersin k.g

15 Eyl 2018
137
0
Söylemem
en güzel yapıcan şey pc ciye götürmek biz uzaktan yardım edemeyiz kısıtlı olur dostum başka sebebi vardır en sağlıklısı servise götür eğer dinlemezsen kendin kaybedersin k.g

Yarın Götürecegim Bu Gün Götürdüm Ve Dükkanı Kapalıydı

Garantisi Bitti Serviside Burdan Uzak Benım İşim Pc Başında Oldugu İçin Hem Oyun Oynayıp Hem İşimi Yapıyorum En Az 15 gün gelmez :(

Son düzenleme:

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Mobil platformlarda işlemci değiştirilmesi gibi durumlar çok sık yaşanmaz. Çünkü aynı sokete sahip ve aynı voltaj değerini karşılayabilen işlemci zor bulunur.

Termal macun sürülmemiş olabilir. Yük altında sıcaklık değerlerini test edin.

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
öncelikle notebooklar için olan 5.nesil işlemciler BGA ( Ball Grid Array) montajlama teknolojisine sahip.dolayısıyla o işlemciyi her babayiğit yerinden söküp takamaz.özel montajlama ve sökme cihazı lazım ki değiştirebilsin.hatta onu da kimse göze almaz çünkü işlemci arızalarında doğru düzgün kimse o işlemciyi söküp yüzlerce lira para verip işlemci satın alıp oraya montajlama riskini göze almaz.bu tür BGA işlemciye sahip anakartlar komple değiştiriliyor veya laptop yedek parça amaçlı olarak kenara ayrılıyor. 2.3.4. nesil olsaydı değiştirebilir diyecektim ama 5.nesil işlemcilerde hiç görmedim.işlemcinizin daha önceden 2.20 olmadığından emin olmak için cihazın kutusu veya faturasından bakabilirsiniz.hatta laptopun üstünde özellikler etiketi varsa orada da yazar.yazılımsal olarak oradaki ghz değerinin değiştirilmesi mümkün değil.4 tane işlemci görmenizin sebebi de cihazınızın 4.çekirdekli olmasından.eğer halen işlemcinizin 2.20 olmadığını düşünüyorsanız anakartın komple değişmiş olma ihtimali var.bilginize...

llsSsll

Üye
11 Ağu 2018
210
2
Büyük ihtimalle götürdüğün bilgisayarcı işlemciyi değiştirmiş. Bunlardan çok var, ama elbet cezasını bulacaktır rahat ol ;) şahit olmuşluğum var. Başıma da geldi.

Bu elektronikçi diye tabir ettiğiniz dolandırıcı maymunlar 2-3 parça değişince kendini birşey sanıyor. İlahi adalet diye birşey var unutmayınız ;)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.