Pc Korumak Güncel

dekod123

Yeni üye
27 Şub 2012
28
0
İzmir
Merhaba sayın arkadaşlar. Hepimiz bilgisayarlarımızı korumak istiyoruz, malum çağımız kötü niyetli insanlarla dolu. Peki kendimizi nasıl güvence altına alabiliriz. Konuyu iki alt başlık altında kısaca inceleyelim.

1) Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayar güvenliğimizi biryere kadar kendimiz sağlayabiliriz biryerden sonra Anti-Virüs programları devreye giriyor. Sizlere önerebileceğim 2 adet anti-virüs programı var.

1)Avira Free Antivirus
Bedava bir program olmasına karşın çoğu anti-virüsten daha çok yazılımı tespit edip engelleyebiliyor. Düşük cpu kullanımı ile bilgisayarınızı yoracağını düşünmüyorum.

2)Bitdefender Antivirus
Avira'dan sonra gördüğüm en iyi anti-virüs az cpu kullanımı ve yüksek tespit yeteneği var. Oyun modu ile oyunlar ile ilgilenen kişilerin oyunlarında fps kaybını önlüyor.

Tavsiye etmediğim anti-virüs yazılımları

1)Eset
Kesinlikle önermiyorum çok fazla format atan bir insan olarak her formattan sonra farklı bir anti virüs denedim. Eset kullandığım sürece çok fazla yazılım bilgisayarıma bulaştı tabi deney amaçlı olmuş bir olay :RpS_rolleyes:

2)Avast
Avast orta düzey bir koruma sağlıyor ve bilgisayarınızı çok fazla yoruyor. Veritabanı taraması güçlü fakat mantıksal taraması oldukça kötü.

3)kaspersky
Çok güçlü bir anti-virüs fakat bilgisayarınızı oldukça yoruyor ve gittikçe öldürüyor.

İnternette gezindikten sonra geride çok fazla kalıntı bırakırız internette hayalet gibi gezinmek ve bilgisayarımızda kalıntı bırakmamak için kullanmamız gereken bazı programlar var.

1)VPN
Vpn "Virtual Private Network" VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar.

2)Ccleaner
Ccleaner bizi URL geçmişi, Önbellek (cache), Çerezler (cookie) gibi artık ve izlenmemizi kolaylaştıracak dosyaları silerek takibimizi zorlaştırır ve biraz da bilgisayarımızı hızlandırır.

Yazım ilk yazım olduğu için yanlışlarım olabilir kusura bakmayın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.Bir teşekkürü çok görmeyin.

dekod123

Yeni üye
27 Şub 2012
28
0
İzmir
hocam hala gelişmesi lazım bence ben kendi izlenimimi yazdım avira veya bitdefender gibi programların yanında sönük kalıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.