Pc logoda kaliyor

Spacy

Yeni üye
27 Haz 2016
16
0
idk
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 ay önce lenovo idealdir 310 adlı bir laptop aldım. 1 ay çok rahat kullandım 1 aydan sonra nvlkms.sys adlı bir dosya hata verdi bu hatayla 10 15 kere karşılaştım neyse o çok sorun değildi zaten bugün youtube de video izliyordum sonra başka bir video aramaya kalktığımda klavye ve mousepad çalışmiyordu ama harici mouse çalışıyordu bende yeniden başlarsam düzelir dedim bastım ama yeniden başlatılıyor yazısı çıktı ve öyle kaldı bende güç dugmesinden kapatıp açtım ama lenovo yazısında takılı kaldı bunu 10 15 kere yaptım ama hala aynı nova tuşu ile calistirdigimda ise otomatik onarıma hazırlanıyor diye bir yazı çıktı ama 3 saattir bekliyorum aynı. Lütfen yardımcı olun bilgisayara ihtiyacım var formatta başka bir öneriniz olursa sevinirim:confused:

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Açılışta söz ettiğin ekrana gelindiğinde F2 ile BIOS'a girilemiyormu? Eğer girilebiliyorsa problem yok demektir. BIOS'a girildikten sonrada ilk olarak F9 ile default ayarlar istenir. F9 (y=yes) Enter'landıktan sonra F10 (ve enter) ile kaydedilerek çıkılır, bu şekilde normale geçilir.

Spacy

Yeni üye
27 Haz 2016
16
0
idk
Bu tür laptop yeni olduğu için küçük bir düğme var ismi novayedi galiba ona basınca biosa giriyor ama ona basınca otomatik onarıma hazırlanıyor diyor başka birşey çıkmıyor servisten başka çare yok sanirim

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 ay önce lenovo idealdir 310 adlı bir laptop aldım. 1 ay çok rahat kullandım 1 aydan sonra nvlkms.sys adlı bir dosya hata verdi bu hatayla 10 15 kere karşılaştım neyse o çok sorun değildi zaten bugün youtube de video izliyordum sonra başka bir video aramaya kalktığımda klavye ve mousepad çalışmiyordu ama harici mouse çalışıyordu bende yeniden başlarsam düzelir dedim bastım ama yeniden başlatılıyor yazısı çıktı ve öyle kaldı bende güç dugmesinden kapatıp açtım ama lenovo yazısında takılı kaldı bunu 10 15 kere yaptım ama hala aynı nova tuşu ile calistirdigimda ise otomatik onarıma hazırlanıyor diye bir yazı çıktı ama 3 saattir bekliyorum aynı. Lütfen yardımcı olun bilgisayara ihtiyacım var formatta başka bir öneriniz olursa sevinirim:confused:

Aldığın hata donanımdan kaynaklı(imiş) windows forumlarını kontrol ettim şöyle bi. Çözüm paylaşılmış ama açıkcası açıp izlemeye çok üşendim. Hata kodunu googledığın taktirde göreceksindir. Ki logo da kalmasının sebebide hardware uyumsuzluğundan falan tahminimce.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.