PC nin tozunu almak cok onemli

CİNO1

Üye
6 Şub 2007
96
0
Merhaba Arkadaslar ben daha once buraya bir konu acmistim PC msn de bir sure sonra donuyor diye...

Arkadaslar sagolsun bircok oneride bulundular ama maalesef gene olmamisti. Sonra PC nin kutusunu actimki Fan duzgun calisiyormu diye.

Birde baktimki ne goreyim! Bilgisayarin icini toz goturuyor!!!

Attim buyuk bir cantaya, dogru calistigim fabrikaya.

Bazi buyuk parcalari soktum ve elektrikli supurge ile tozunu cektim, sonrada hava tabancasi ile az basincli hava vererek her tarafini iyice temizledim. Aman basinci fazla vermeyin icinde nazik parcalar dusebilir!!!

Artik hic donma falan kalmadi...

Donma problemi olupta cozemeyen arkadaslara siddetle tavsiye edilir.:woott:woott

Selam ve saygilar. bide bu konuyu sabitlestirirseniz sevinirim

Son düzenleme:

dijital_kale

Uzman üye
28 Ağu 2007
1,228
28
▓╬─╦╝▄©▄╦╬▓
o zaten yapılmalı ben her ay en az 1 kez pc nin sigorta kutusu dahil her tarafını söküp iyice bir temizliyorum ayrıca pc nin fanın olduğu tarafta da açık alan olmalı ki hava rahat geçsin mis gibi çalışıyuo pc

classicnova

Yeni üye
9 Ağu 2008
21
0
bendede bi aralar oyunlara girince pc kapanıyodu açtım bi güzel işlemci ekrankartı ramm vs bi güzel temizledim düzeldi oynun kapanma nedeni işlemci fanı artık tozdan soğutamayıp oyunu açınca işlemcinin faliyete geçmesi ile birlikte ısınıyo ve kapanıyo pc artık akıllandım 2 ayda 1 mutlaka güzelce temizliyorum

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Merhaba Arkadaslar ben daha once buraya bir konu acmistim PC msn de bir sure sonra donuyor diye...

Arkadaslar sagolsun bircok oneride bulundular ama maalesef gene olmamisti. Sonra PC nin kutusunu actimki Fan duzgun calisiyormu diye.

Birde baktimki ne goreyim! Bilgisayarin icini toz goturuyor!!!

Attim buyuk bir cantaya, dogru calistigim fabrikaya.

Bazi buyuk parcalari soktum ve elektrikli supurge ile tozunu cektim, sonrada hava tabancasi ile az basincli hava vererek her tarafini iyice temizledim. Aman basinci fazla vermeyin icinde nazik parcalar dusebilir!!!

Artik hic donma falan kalmadi...

Donma problemi olupta cozemeyen arkadaslara siddetle tavsiye edilir.:woott:woott

Selam ve saygilar. bide bu konuyu sabitlestirirseniz sevinirim

Aynen Katılıyorum Sistem Temizliği Çok Önemli 2 Yılda Bir Felan Temizlik İyi Oluyor Cpunun üstündeki Ve FAnındaki Tozları Görünce Ztn Neden Yavaşladığınıda Anlarsınız

General Darknes

Uzman üye
15 Ağu 2008
1,364
10
en iyisi eğer imkanınız warsa kasanın yanınada fan taktırmak bende war fan kontrolcüsü flnda taktım çok iyi şuan ama bana biras pahalıta patladı :)

by_kurshun

Katılımcı Üye
29 Tem 2008
691
1
Paylasım için cok tesekkürler bende az sonra acıcam pc yi zaman Ramazan ayındayız zaman Gecer :):)

samety

Üye
17 Ağu 2008
172
0
Smyrna
ark.lar bu soruna en gsl carelerden biri de temizlenen mak. fanlarının önüne konan filtreler.
bu filtreler mak. ay bası temizlenmesini gerektirmiyor.
bil. ömrünü arttırıyor.
cebinize de iyi geliyor! :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.