Pc soğutma

luq61tr

Üye
28 Şub 2013
204
0
Arkadaşlar sıcak bir yerde oturuyorum odam biraz dar ondan dolayı kasa biraz ısınıyor zaten boşta fan takma yeri de var 3 tane şu aralar fan bakıyorum aklıma şu takıldı ucuz bir sıvı soğutma alıp kasanın üstüne taksam o ucundakini de başka yere koysam işlemci fanım çok iyi sıvı soğutmaya gerek yok olur mu sizce yani sıvı soğutmayı işlemci değilde kasanın içini soğutmak için kullansam
yada siz derseniz olmaz öyle git fan al benim için fiyat açısından da iyi olur 3 tane fana en fazla 100 ama çok performanslı filan olursa 120 veririm fan önerilerinizi bekliyorum

G@KHAN

Kıdemli Üye
14 Kas 2009
3,061
3
36
ŞİLE
Arkadaşlar sıcak bir yerde oturuyorum odam biraz dar ondan dolayı kasa biraz ısınıyor zaten boşta fan takma yeri de var 3 tane şu aralar fan bakıyorum aklıma şu takıldı ucuz bir sıvı soğutma alıp kasanın üstüne taksam o ucundakini de başka yere koysam işlemci fanım çok iyi sıvı soğutmaya gerek yok olur mu sizce yani sıvı soğutmayı işlemci değilde kasanın içini soğutmak için kullansam
yada siz derseniz olmaz öyle git fan al benim için fiyat açısından da iyi olur 3 tane fana en fazla 100 ama çok performanslı filan olursa 120 veririm fan önerilerinizi bekliyorum

benimkide durup giderken kapanıyor sogutucu ile çalışıyorum artık pc de bana dayanamıyor yoksa ama sogutucu ile bitmez bu iş tamir yaptırcam neden kapanıyor bilmiyorum ama sorunun ana temelini öğrenmezsem olmaz.. her zaman sogutu ile çalışacak diye bir davada yok yani haksiz miyim ? Onları yaptılar macun işini pcye yine kapanmalar devam ediyor

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0

Sıvı soğutma alacaksan ortalama bir kalite almanı tavsiye ederim en düşük olarak yani.
250 liraya alacağın bir sıvı soğutma işini görmeyebilir. Bir ürünün yorumlarında da aynen böyle demişler zaten.
Coolermaster in çok iyi hava soğutmaları var onlardan kullan fiyatı 160 TL civarında olan vardı ve bende kullanıyorum gayet memnunum.

TheDarkFire

Kıdemli Üye
18 Mar 2015
2,993
0
benim amacım işlemci değil kasa içi fanları dostum

Kasa içerisine komple sıvı soğutma yapamazsın. Kaliteli soğutması güzel fanlar var sessiz çalışanları var fiyatlar artıyor ama memnun kalırsın.
Yani bence önce ısı kaynağını öğrenmelisin belki termal macunu yenilemen gerekiyor belki işlemci fanın yetersiz kasayı ısıtıyor belkide işlemci fanının ızgaraları doldu ısıyı atamıyor buda kasayı ısıtıyor. Yani ısının kaynağını öğrenki ona göre bi çözüm bul. Gidersin 3 tane fan alırsın 50 şer liradan 150 lira boşa vermekte var yani :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.