Çözüldü PC telefonları görmüyor

19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
Evdeki tüm telefonları denedim, sadece şarj ediyor. Dosya aktarımı ya da kameraya falan ulaşamıyorum.

Çözümü bilen yardımcı olabilir mi?

Ekleme:
-Kullandığım sistem windows 10.
-Usb hata ayıklamayı denedim olmuyor.
-Aygıt yöneticisinde taşınılabilir aygıtlar hiç çıkmıyor, ünlem işaretini bırakın ünlemin çıkacağı yeri bile göstermiyor.
-Denediğim telefonların hepsi android, ios cihaz yok elimde.

Son düzenleme:

Çölkaktüsü

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
560
1
TÜRKİYE
az bir araştırma ile ;)
Android cihazların bağlandıktan sonra depolama aygıtı olarak monte edilmesi gerekir. Bunun konumu telefon üreticisine ve Android sürümüne göre değişir. Ancak cihazı bağlar ve telefonun ayarlarında USB Tercihleri'ni ararsanız. Bazen MTP (Medya Aktarım Protokolü) olarak da listelenen "Dosya aktarımı" gibi bir seçeneğiniz olmalıdır.
bu sonuca vardım bilgisayarında eğer sıkıntı olduğunu düşünüyor isen servise başvur :D

19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
az bir araştırma ile ;)
Android cihazların bağlandıktan sonra depolama aygıtı olarak monte edilmesi gerekir. Bunun konumu telefon üreticisine ve Android sürümüne göre değişir. Ancak cihazı bağlar ve telefonun ayarlarında USB Tercihleri'ni ararsanız. Bazen MTP (Medya Aktarım Protokolü) olarak da listelenen "Dosya aktarımı" gibi bir seçeneğiniz olmalıdır.
bu sonuca vardım bilgisayarında eğer sıkıntı olduğunu düşünüyor isen servise başvur :D

Telefonu taktığımda şarj et, depolama aygıtı olarak kullan seçenekleri hiç çıkmıyor.
Geliştirici seçeneklerinde de zaten MPT olarak bağlan seçili ama sadece şarj oluyor.

R00Tk1t

Yeni üye
24 Nis 2020
33
0
Telefondan geliştirici ayarlarından usb yapılandırması bölümünden şarj seçeneğinden mtp veya dosya aktarım seçeneğini seçmelisin.

Bunları yaptıysan hâlâ düzelmediyse. Pc yazılımlarını güncelle. Ve yazılım yükleme programlarından(driverpack vs) eksik yazılımları bul ve yükle. Eğer hâlâ olmadıysa aygıt yöneticisi veya eklemek istediğin fotoğraflarını konuya ekle bi bakalım.

19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
Bunları yaptıysan hâlâ düzelmediyse. Pc yazılımlarını güncelle. Ve yazılım yükleme programlarından(driverpack vs) eksik yazılımları bul ve yükle. Eğer hâlâ olmadıysa aygıt yöneticisi veya eklemek istediğin fotoğraflarını konuya ekle bi bakalım.

hocam driverlarda da eksik yok

https://hizliresim.com/9F9FCq

bu kısımda normalde taşınabilir aygıtlar kısmı olmalıydı ama yok, telefon takılı halde çektim bunu

usb hata ayıklama kapalı açık fark etmiyor

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
31
-
Merhaba, muhtemelen USB kablosu ile alakalı bir durumdur. Bende de 2 farklı Lightning kablo var. Birisi sadece şarj ediyor ve bilgisayarda gözükmüyor. Muhtemelen içerisinde bir kablo eksik. Başka kablo denemelisiniz. Dosya aktarımında kullanabildiğim kabloyu A-101'den almıştım. Android için olan kabloyu bilmiyorum ancak iOS için olanını dosya aktarımında kullanabiliyorum. Aynı marka gerçi.

Son düzenleme:
19 Mar 2017
62
0
Kafasınınİçi
Merhaba, muhtemelen USB kablosu ile alakalı bir durumdur. Bende de 2 farklı Lightning kablo var. Birisi sadece şarj ediyor ve bilgisayarda gözükmüyor. Muhtemelen içerisinde bir kablo eksik. Başka kablo denemelisiniz. Dosya aktarımında kullanabildiğim kabloyu A-101'den almıştım. Android için olan kabloyu bilmiyorum ancak iOS için olanını dosya aktarımında kullanabiliyorum. Aynı marka gerçi.

aga kafayı yicektim eyvallah
bende bimden almıştım, mi original marka. onla da çalışmadı
sonradan 3 kablo denedim yine aynıydı.

en son sen diyince yeni bi kablo buldum da o çalıştı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.