Pc ye Giren Hacker dan nasıl kurtulurum ?

kaandL

Yeni üye
28 Kas 2009
5
0
Öncelikle meraba arkadaşlar ben forumda yenıyım ama pc güvenliği konusunda yeterince bilgim var sizede bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım

Pc'nizde ''Lamer'' varsa zaten direk kendini belli edebilir Prorat , Turkojan ve Net Bus gibi programlarla bilgisayarına girmiş olabilir , eğlence amaçlı kullanabilir yada sizi bi avcı gibi izleyip önemli bilgilerinize ulaşabilir böyle bi ''Lamer'' le karşılaştım ve Pc den onu uzaklaştırdım nasıl mı ?

Öncelikle pc den ağır sesler geliyorsa ve ''Lamer'' tarafından atak altındaysanız interneti kesip antivürüsünüzü (tavsiye edilen antivürüs Kaspersky ) aktive etmenızı ve Windowsu taratmanızı tercih ederim tarattıgınızda antivirüs yazılımınız Back.Door la başlayan virüsler bulucaktır ve hemen silmenizi öneririm ve Backdoor yazısının yanında bu kullandıgınız ''Lamer'' programının adı yazılı olur genellikle Turkojan gibi yazılımlar genelde hiç bir işe yaramaz ücretsiz olan yazılımlara asla güvenmeyın

Dikkat ettiyseniz bu Programları kullananlara Hacker olarak hitap etmedim Lamer dedim Hacker olmak çok daha farklı bişeydir bilginize..

smyborg

Üye
3 Eyl 2009
104
0
Gizli
öncelikle meraba arkadaşlar ben forumda yenıyım ama pc güvenliği konusunda yeterince bilgim var sizede bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım

pc'nizde ''lamer'' varsa zaten direk kendini belli edebilir prorat , turkojan ve net bus gibi programlarla bilgisayarına girmiş olabilir , eğlence amaçlı kullanabilir yada sizi bi avcı gibi izleyip önemli bilgilerinize ulaşabilir böyle bi ''lamer'' le karşılaştım ve pc den onu uzaklaştırdım nasıl mı ?

öncelikle pc den ağır sesler geliyorsa ve ''lamer'' tarafından atak altındaysanız interneti kesip antivürüsünüzü (tavsiye edilen antivürüs kaspersky ) aktive etmenızı ve windowsu taratmanızı tercih ederim tarattıgınızda antivirüs yazılımınız back.door la başlayan virüsler bulucaktır ve hemen silmenizi öneririm ve backdoor yazısının yanında bu kullandıgınız ''lamer'' programının adı yazılı olur genellikle turkojan gibi yazılımlar genelde hiç bir işe yaramaz ücretsiz olan yazılımlara asla güvenmeyın

dikkat ettiyseniz bu programları kullananlara hacker olarak hitap etmedim lamer dedim hacker olmak çok daha farklı bişeydir bilginize..

aynen bilader katılıyorum sana mesala net tools kullanmak avr veya cmden kendi becerinle pc sızmak var....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.