Çözüldü Pc ye virüs girdi nasıl tamamen temizlerim ?

rey53tr53

Üye
27 Ocak 2016
74
0
Arkadaşlar dün hile indiricem diye pcye virüs gibi bişey indirdim. mail ru falan saçma sapan bissürü şeyler indirdi bu dosya. norton falan indirip tarattım baya bişey sildi ama arada cmd açılıyor kendi kendine file transferring falan yazıyor görev yöneticisinden kapatıyorum hepsini ama galiba virüs temizlenmedi nasıl tamamen silebilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Arkadaşlar dün hile indiricem diye pcye virüs gibi bişey indirdim. mail ru falan saçma sapan bissürü şeyler indirdi bu dosya. norton falan indirip tarattım baya bişey sildi ama arada cmd açılıyor kendi kendine file transferring falan yazıyor görev yöneticisinden kapatıyorum hepsini ama galiba virüs temizlenmedi nasıl tamamen silebilirim?

Merhaba vereceğim konudan programı indirip RESİMDEKİ gibi tarama ayarını yapıp tarayın :
http://www.turkhackteam.org/program-bolumu/1638500-gridinsoft-anti-malware-v3-1-25-184-servet06.html

TAM TARAMA YAPIN ama yapmadan önce KLASÖR SEÇENEKLERINDEN GIZLI KLOSORLERI GOSTER DIYIN VE hemen altinda korunan sistem dosyalarini gizle var ondan tik i kaldirıp TARATIN EĞER sistemde virus varsa gizlenenleride tarasın belki gizlenmiş olabilir

Son düzenleme:

rey53tr53

Üye
27 Ocak 2016
74
0
mrb şuan cmdyi kapattım hiçbirşey yok bida açıldığında ss alırım bu arada youtube linkini atayım indirdiğim dosyanın bakabiliyosanız bi ordan bakın diycektim kaldırmış galiba yükleyen kişi

https://ibb.co/nhY9HG tekrar açıldı cmd bu arada @xByRamsey

yüklüyorum şuanda teşekkürler

Son düzenleme:

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
mrb şuan cmdyi kapattım hiçbirşey yok bida açıldığında ss alırım bu arada youtube linkini atayım indirdiğim dosyanın bakabiliyosanız bi ordan bakın diycektim kaldırmış galiba yükleyen kişi

https://ibb.co/nhY9HG tekrar açıldı cmd bu arada @xByRamsey

yüklüyorum şuanda teşekkürler

Trojan ve Virüsler bölümündeki sabit konularda temizleme yazılımları var kardeşim bir göz at ama tavsiyem tak formatı kafan rahat olsun..

27 Şub 2016
213
0
yok
bu olay benımde basıma gelmıstı bir onlıne oyun ıcın hıle ındırmıstım yanlıslıkla başka bir program kurdum ve rusca mail ru gbı seyler ındırmıstı çözümü formatla buldum ne kadarda sılsen yar etmıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.