PHP MySQL baglantısı sorunu HELP !

4 Şub 2015
115
0
C++ İçinden
Selamun Aleyküm beyler,2 form kullanarak mysql bağlantısı yapmaya çalışıyorum..
1.Form

Kod:
<form action="baglanti.php" method="POST">
İp adresi :<input name="ip" type="text" /> <br />
DB user :  <input name="dbuser" type="text" />  <br />
DP pass :  <input name="dbpass" type="text" />  <br />
DP name : <input name="dbname" type="text" />  <br />
<input name="button" type="submit" value="Gönder" />
</form>

Bunda yapacağım bağlantı için form nesnelerim var..

Kod:
<?php
function remote_baglanti
(
$ip = $_POST["ad"];
$dbuser = $_POST["dbuser"];
$dbpass = $_POST["dbpass"];
$dbname = $_POST["dbname"];
)

{
    $baglanti = @mysql_connect($ip, $dbuser , $dbpass) or die("Veritabanı İle Bağlantı Sağlanamadı");
    $db = @mysql_select_db( $dbname , $baglanti) or die("Veritabanı Seçilemedi");
         if($db){
           echo "Uzak Mysql bağlantısı Gerçekleşti";
         }
 }
?>

Bunda ise mysql bağlantısı için kodlarım..Satır 11'de hata alıyorum
bkz:
$ip = $_POST["ad"];

Bunu silince bi aşşağıdakinde alıyorum sıkıntı burda sanırım..(ama bilmiyorum sanıyorum sadece)

2.formdaki $ip = $_POST şeklinde sıralamadan bu şekildeydi

Kod:
<?php
function remote_baglanti($ip,$dbuser,$dbpass,$dbname){
    $baglanti = @mysql_connect($ip, $dbuser , $dbpass) or die("Veritabanı İle Bağlantı Sağlanamadı");
    $db = @mysql_select_db( $dbname , $baglanti) or die("Veritabanı Seçilemedi");
         if($db){
           echo "Uzak Mysql bağlantısı Gerçekleşti";
         }
 }
?>

Bu seferde form dosyaları sunucuya atıp form1 i doldurup Gondere bastıgımda 2.form açılıyordu fakat içi bom boş beyaz sayfa olarak geliyordu..Onun için 2.formdaki degişkenleri textlere atadım ama hata alıyorum..

KULLANIM ŞEKLİM : Hackledigim sitenin içine attım iki dosyayıda direk site.com/form1 yapıyodum form2 ye geçiyordu burda sıkıntı yok sanırım.Ama işte form 2'deki verileri alamıyorum nerde yanlışım var ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.