Yazılım | Programlama PHP şafak hesaplama nasıl yapabilirim ?

'eqwedelly

Üye
16 Ocak 2011
240
0
TÜRKİYE
belkide 2 saat ugrastim ama yapamadim sacma sapan seyler yaptim bana bu konuda yardimci olacak var mi.. x kisisi (celp sevk) tarihini yazacak php o tarihe 6 ay ekleyip kalan gunu hesaplayacak.

Nasıl yapabilirim ?

Kod:
<!doctype html>
<html>
<head>
<**** charset="utf-8">
<title>Hesap</title>
</head>
<body>

<form action="index.php" method="post">

Celp Tarihi<br><br>

<input type="text" name="txtAd"><br>
<br>
	<input type="submit" name="btn" value="HESAPLA">

</form>

<div>

<?php 

if(isset($_POST["btn"])){ 
		$ad=$_POST["txtAd"];

$tarih = (int)date("d.m.Y",strtotime('+183 days')); 

echo abs($ad-$tarih) . " gün farkı var";
}
?>

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.
Cevap: PHP safak hesaplama

Şacmalik konusunda haklılık payın var.
Şafak sayar dedigimiz askerde geriye dogru sayilan günlerimiz
Ben bir asker olsam PC nerden bulup sayacam yani boş bir işlen ugrastigini ama devam et ögrenmeye.
Android Uygulamasi olarak yapilirsa faydali olabilir
Asker ve askerin yolunu bekliyenler için kullanilabilir.
Kolay Gelsin

'eqwedelly

Üye
16 Ocak 2011
240
0
TÜRKİYE
Şacmalik konusunda haklılık payın var.
Şafak sayar dedigimiz askerde geriye dogru sayilan günlerimiz
Ben bir asker olsam PC nerden bulup sayacam yani boş bir işlen ugrastigini ama devam et ögrenmeye.
Android Uygulamasi olarak yapilirsa faydali olabilir
Asker ve askerin yolunu bekliyenler için kullanilabilir.
Kolay Gelsin

senin bu dusuncen sacmaligin daniskasi. bi kisi vardir askerdir bekleyeni vardir o bakar. ya zaten amac bunu yaparken bu foksiyonu ogrenmek.bos yorum yapma bende askerim ama elimde android var.benim yaptigim is php sacmaligi sacma sacma kodlar denedim.

buradan sadece gun ekler cikaririm ama kac gun kaldigini nereden bulabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pelacanus

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
462
3
141
Cevap: PHP safak hesaplama

6 ay eklemek yerine celp tarihine göre 180 güne tamamlasa daha sonra 180 den düşse daha mantıklı olmaz mı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.