Php Yeni Başlıyorum

TheUnStopped

Katılımcı Üye
5 Haz 2015
995
1
Php'ye başlama kararı aldım bu fonksiyonlar kafamı çok karıştırdı işimizi kolaylaştıran felan yazıyo internette ne yapmam lazım? Hiçbirşey anlamadım videoyu anlatan adam da zaten biliyordu herşeyi

4 Nis 2013
200
0
İstanbul
Kardeşim fonksiyonlar konusu kolay aslında yeni başladığın için sıkıntı çekmiş olabilirsin.
Amacımız fonksiyonlar ile daha az kod daha çok iş.
Biraz örnek vermek gerekirse;

Kod:
<?php
function selam_ver() {
   echo 'Selam!';
}
// Örneğin burada biz bir çok yerde selam selam yadırmaya uğraşmayız, selam yazdırmak istediğimiz yerde bu fonksiyonu çağırabiliriz.

function rakamlar() {
   for($sayi = 0; $sayi<10; $sayi++) {
      echo $sayi;
   }
}
rakamlar(); // oluşturduğumuz fonksiyonu çağıralım
// Burada ise biz $sayi degiskeni 10'a kadar saydıran bir döngü oluşturmuş olduk.

function topla($sayi1, $sayi2) {
   $sonuc = $sayi1 + $sayi2;
   echo $sonuc;
}
topla(5, 10);
// Burada sonuç 5 ve 10'un toplamı olacaktır.
?>

Kardeşim, bunları zamanla yaptıkça anlarsın, ayrıca devamlı kendin farklı farklı işlevler gerçekleştiren fonksiyonlar oluştur ki bunlar kafana iyice otursun. El becerin artsın.

Tayfun erbilen isimli arkadaşımızın youtube kanalını ziyaret etmeni öneririm. Çünkü ben php'nin %90'ını ondan öğrendim

Ayrıca arkdaşa katılıyorum. Tayfun Erbilen çok başarılı bir geliştirici onun videolarını izleyebilirsin. Ayrıca erbilen.net adresine derslerinin tamamı var.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.