Çözüldü Phyton Dili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Glue

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
466
0
Arizona
Parantez içinde yazdıklarım sadece benim için artı olacak bir istektir olmasada olabilir.​
Ben Phyton dilini öğrenmek istiyorum ama tek sıkıntı güzel bir kaynak bulamadım. Sizlerden isteğim internette olan (indirmeden olsa daha iyi olur ama indirmelide olur.) okuduğunuz ve ya tavsiye ettiğiniz (kısa olursa daha iyi olur ama olmasada olur okurum.) bir kaynak var ise verebilirmisiniz ? Bende bu işlere artık ufaktan girmek istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Ben Cevap Vereyim... Yazbel'in O PDF'si Çok Süper... Şahsen Kitap Aldım Kitaba Boş Para Verdim Okumadım Yazbelden Devam Ettim... Detaylı Anlatım Ve Sıkmayan Anlatımı Var Ve De Yeniler İçin Velinimet... Print Fonksiyonunun Bile Parametrelerini Anlatıyor Böyle Kaynak Az Bulursun...

Glue

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
466
0
Arizona
Bir dönem yararlanmıştım, Türkçe olarak en iyi kaynak bu sanırım.

Teşekkürler. Şuan başladım bakalım.

Ben Cevap Vereyim... Yazbel'in O PDF'si Çok Süper... Şahsen Kitap Aldım Kitaba Boş Para Verdim Okumadım Yazbelden Devam Ettim... Detaylı Anlatım Ve Sıkmayan Anlatımı Var Ve De Yeniler İçin Velinimet... Print Fonksiyonunun Bile Parametrelerini Anlatıyor Böyle Kaynak Az Bulursun...

Teşekkürler. Kullanmaya başladım bakalım kaç güne biter.

Son düzenleme:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Orası öyle tabi.Ben anlamadığım yerleri bir daha tekrar edeceğim ve öğrenme haricinde işlerim olduğu için öyle bir ifade de bulunmuştum.
Dostum Sana Tavsiyelerde Bulunayim...

Öncelikle Not Defteri Al Ve Anlamadığın Yerleri Not Defterine Yaz Oradan Baka Baka Alışırsın Herzaman Siteyi Açmana Gerek Kalmaz...

Anlamadığın Yerleri Oku Geç Yapma Eğer Gözünü Korkutursa Geç...

Her Gün Mesela 1 Bölümü Bitirdin Print Fonksiyonunu Ve Diğer Bölümü... O 2 Bölümde Öğrendiklerinle Günde Saçmada Olsa 5-6 Program Yap Elin Alışsın...

Ve Arkaya Sakın Müzik Açma Kod Yazmayı Öğrenirken Vede Tek Başına Bir Odada Ol Günde 1-1 Buçuk Saat Okusan Yeterli... Toplam 800 Sayfa Falan Zaten Kaynak...

Ve Unutmadan Şunuda Söylüyeyim Algoritma Kurmayı Bilmeden Hiç Birşey Yapamazsın... Programı Yazan Sen Değilsin Aslında Programı Yazan Algoritmadır Misal:

Bir Toplama Çıkarma Yapan Program Yapmak İstiyorsun... Algoritmasını Kurman Lazım...

Bana Lazım Olanlar Diyiceksin Ve Başlıyacaksın Algoritmayı Kurmaya:

Kod:
2 Adet Ayrı Ayrı Sayı Değişkeni 1 Tanede Toplam Değişkeni
Kullanıcıdan 2 Tane Sayı Değeri Alınacak Ve Bu Alınan Değerler Sayı Değişkenine Eklenicek...
Daha Sonra 2 Tane Sayı Değişkenini Toplayıp Toplam Değişkenine Atanılacak Değer
Daha Sonrada print Fonksiyonu İle Ekrana Toplam Değişkeni Yazdırılacak...

Bu Biraz Karışık Algoritma Oldu Çünkü Algoritma Yazılarak Güzel Olmaz Aklında Oluşturman Lazım Ve Öylesine Bir Algoritma Olduğu İçin O Yüzden Karışık Yaptım...

Program Kodluyacakken Şunlarada Dikkat Et:

Kod:
Programın Amacı Nedir? Önce Bunu Belirlemelisin
Daha Sonra Programın Amacı Şu İse ... Şu İşlemleri Yaparak Halledebilirim 

Gibisinden Algoritmayı Yazmaya Başlıyabilirsin...

Daha Sonrada Zaten Algoritmada Yazdığın Yerleri 

Koda Çeviriceksin İşin Bu :) Okadarda Zor Değil...

Glue

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
466
0
Arizona
Dostum Sana Tavsiyelerde Bulunayim...

Öncelikle Not Defteri Al Ve Anlamadığın Yerleri Not Defterine Yaz Oradan Baka Baka Alışırsın Herzaman Siteyi Açmana Gerek Kalmaz...

Anlamadığın Yerleri Oku Geç Yapma Eğer Gözünü Korkutursa Geç...

Her Gün Mesela 1 Bölümü Bitirdin Print Fonksiyonunu Ve Diğer Bölümü... O 2 Bölümde Öğrendiklerinle Günde Saçmada Olsa 5-6 Program Yap Elin Alışsın...

Ve Arkaya Sakın Müzik Açma Kod Yazmayı Öğrenirken Vede Tek Başına Bir Odada Ol Günde 1-1 Buçuk Saat Okusan Yeterli... Toplam 800 Sayfa Falan Zaten Kaynak...

Ve Unutmadan Şunuda Söylüyeyim Algoritma Kurmayı Bilmeden Hiç Birşey Yapamazsın... Programı Yazan Sen Değilsin Aslında Programı Yazan Algoritmadır Misal:

Bir Toplama Çıkarma Yapan Program Yapmak İstiyorsun... Algoritmasını Kurman Lazım...

Bana Lazım Olanlar Diyiceksin Ve Başlıyacaksın Algoritmayı Kurmaya:

Kod:
2 Adet Ayrı Ayrı Sayı Değişkeni 1 Tanede Toplam Değişkeni
Kullanıcıdan 2 Tane Sayı Değeri Alınacak Ve Bu Alınan Değerler Sayı Değişkenine Eklenicek...
Daha Sonra 2 Tane Sayı Değişkenini Toplayıp Toplam Değişkenine Atanılacak Değer
Daha Sonrada print Fonksiyonu İle Ekrana Toplam Değişkeni Yazdırılacak...

Bu Biraz Karışık Algoritma Oldu Çünkü Algoritma Yazılarak Güzel Olmaz Aklında Oluşturman Lazım Ve Öylesine Bir Algoritma Olduğu İçin O Yüzden Karışık Yaptım...

Program Kodluyacakken Şunlarada Dikkat Et:

Kod:
Programın Amacı Nedir? Önce Bunu Belirlemelisin
Daha Sonra Programın Amacı Şu İse ... Şu İşlemleri Yaparak Halledebilirim 

Gibisinden Algoritmayı Yazmaya Başlıyabilirsin...

Daha Sonrada Zaten Algoritmada Yazdığın Yerleri 

Koda Çeviriceksin İşin Bu :) Okadarda Zor Değil...

Bu dediğinizi not ettim. Ayrıca sitenin tavsiyelerinde de sizin dediğiniz tavsiyeler bulunuyordu. Teşekkürler.

Paralı olması benim için kötü oldu ama yinede teşekkürler.

Son düzenleme:

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10

Bu dediğinizi not ettim. Ayrıca sitenin tavsiyelerinde de sizin dediğiniz tavsiyeler bulunuyordu. Teşekkürler.

Paralı olması benim için kötü oldu ama yinede teşekkürler.
Hiç Bilgim Yoktu :) Kafadarmışım Demekki Yazanlarla :trl

Bence Paralı Olması Herkes İçin Kötü Dostum Python Kaynağı Sınırsız Para Vermek Aptallıktır Bence...

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.