Ping Atma Hakkında Bilgi

Juafler

Katılımcı Üye
23 Tem 2013
251
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar...
Size ping nedir?,neden atılır?,ping atarak site hackleyebilirmiyim? gibi soruların cevaplarını vereceğim.Lafı fazla uzatmadan gelelim konumuza.

Öncelikle ping nedir onu anlatayım:
Ping bir site yada internetteki bot sayısıdır.
Ping:
1-İnternet sunucusuyla makine arasında ki uzaklığı gösterir.

3700incir6118503.png

2-Sunucunun açık yada kapalı olup olmadığını gösterir
3-Sunucunun paket kayıp oranını gösterir.(Site sahipleri için önemli.)
4-Sunucunun ip adresini öğrenmemizi sağlar.

Ping neden atılır:
Ping atmanın amacı sadece site çökertmek yada yavaşlatmak değildir.Ping atmanın en önemli amacı sitenin google gibi yerel ve global sunucular ile iletişim kurmak gibi birşeydir.Mesela benim bir sitem var ve ben googleye benim sitem aracılığıyla ping attıyorum ve google botları benim sitemi ziyaret ederek indexi sisteme kaydediyor(Önemli site çökerse buradan indexi geri alabilirsin).Ben böylelikle kendi sitemin reklamını yapmış oluyorum.

Özet olarak:ping bir sitenin botlar yardımıyla diğer sunucular arası reklam yapmasıdır.Ping atmazsan hiçbir yerin senin sitenden haberi olmaz Google ile böyle iletişim kurulur.

Ping nasıl atılır:
Ping atmak için öyle cafcaflı programlara gerek yok sonuçta siteye saldırı yapmıyoruz değil mi :D
Öncelikle Başlat>Çalıştır>cmd açıyoruz ve şu komutu veriyoruz.>ping www.siteadı.com bu bir tane pig atmak için kullanılır siz seri ping atmak istiyorsanız -t eklemeniz yeterli olacaktır.

Ping ile site çökertebilirmiyim:
Aşırı miktarda ping atarsanız elbetteki site hasar görecektir.Ping atmak tek başına etkili olmayabilir ancak çok sayıda ve çok kişi ile bir siteye ping atılırsa site çökertilebilir.

Juafler

Katılımcı Üye
23 Tem 2013
251
0
Kendi anlatım biçimimle yayınladım fark var arada ona bakarsan forumda yüzlerce visual basic dersleri var hepsi aynı konu ama anlatış biçimi arklı buda onun gibi

aslanmax75

Uzman üye
19 Nis 2014
1,477
3
120
Cyber Space
Kendi anlatım biçimimle yayınladım fark var arada ona bakarsan forumda yüzlerce visual basic dersleri var hepsi aynı konu ama anlatış biçimi arklı buda onun gibi

bir konuyu nasıl anlatırsan anlat yine aynı bilgiyi vermiş olacaksın A yı b Şeklindede anlatsan A , c şeklindede anlatsan A dır ;) Yinede yeni gelenler için tekrar olur .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.