PKK neden bitmez?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

karatasmurat180

Katılımcı Üye
15 Nis 2014
822
0
Las Vegas
Neden bitmez?
Türk ordusunun karşısında Düzenli bir ordu yok. Adamlar vur kaç yapıyor. İsteseler bi günde biter ama bu da ticaret sebebi birileri silah stıcak bomba satıcak o yüzden bi yerlerden destek geliyor. Neden bitmiyor? Çünkü sağ ele geçirilen teröristler serbest bırakılıp beslenip bakılıyor. Ve adam tekrar dağa gidip karşı geliyor böle bişe sizce bitebilir mi?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
ister “Öcalan bunları yakalasa sopayla kovalar“ deyin, isterseniz sabah akşam bomba yağdırın, PKK bitmez! Öcalan 1999 yılında yakalandı. O dönemden bu zaman kadar 16 yıl geçti. Oysa PKK terörü şiddetlenerek devam etti. Neden? Her şeyden önce PKK, illegal ekonomi üzerine kurulmuş bir örgüttür.
Parasal kaynağı; uyuşturucu geliri, haraç, şantaj, bağış, soygun ve diğer illegal ve yasadışı faaliyetlere dayanmaktadır. Bu para o kadar büyüktür ki, sistem kontrol edilebilir olmaktan çıkmıştır.
Bugün Öcalan’ı serbest bırakıp örgütün başına geçirseniz öldürülmesi bir haftayı bulmaz.

Altın Hilal

PKK, 1978 yılında kuruldu. Şu şansa bakın ki Afganistan-Pakistan-İran ülkelerindeki yasadışı uyuşturucu
kaçakçılığı faaliyetlerinde o yıllarda başladı.
Uyuşturucu Türkiye üzerinden Avrupa’ya sevk ediliyordu. Bu üç ülke uyuşturucu trafiği “Altın Hilali” olarak adlandırılıyordu.
PKK tam da yerinde kurulmuştu. Doğu ile Batı arasında uyuşturucuyu taşıyan ve sevk eden kilit pozisyonda faaliyet gösteriyorlardı. Başka bir deyişle çok kârlı bir ticaretin en önemli köprüsünü oluşturuyorlardı.

400 milyar dolarlık pazar

Son tahlilde; Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Raporu’na göre dünya uyuşturucu piyasasının büyüklüğü yaklaşık 350-400 milyar dolar civarındadır. Avrupa bu piyasanın en önemli hareket alanlarından biridir. PKK ise Avrupa’daki trafiğin yüzde 60’ını kontrol etmektedir.
PKK 30 yıldan uzun süredir uyuşturucu piyasasında en önemli aktördür. Avrupa uyuşturucu pazarında özellikle Almanya’da ve Fransa’da çok etkindir.

Ya dokunmayacaksın ya savaşacaksın

Fransa’ya giren uyuşturucunun yüzde 80’inden fazlasını PKK idare etmektedir. İngiliz Ulusal Suç İstihbarat İzleme örgütüne göre, İngiltere’ye sokulan eroinin yüzde 70’inden fazlasını PKK sevk ve idare etmektedir.
PKK’nın uyuşturucu ekonomisini çökertmeden bu iş bitmez. Ekonomisine dokunduğun anda da süreç işlemez. Ya görmezden gelip dokunmayacaksın, ya da her şeyi göze alıp savaşacaksın. Tabiatıyla işin boyu Öcalan’ı, HDP’yi çoktan aşmıştır.

Hah yahu... gençlerden de anlayan varmış.. Bir yerde bir terör örgütü varsa, o örgütün silaha, yemeğe yani paraya ihtiyacı vardır. Parayı bitcoin mine edip kazanamayacaklarından, uyuşturucu satışı ile kazanırlar. Ne yazık ki Afganistan'da da durum aynıdır, Filistin'de de, doğu'da da..

Diyelim mucizevi bir silah bulduk, bütün PKK bugün yokedildi. Cenazeleri bile kalmadı, buhar oldular. Ne olur? Bir yıla kalmaz OJD kurulur. Veya ESR... Alfabede harf mi yok?

Sen o bölgedeki adama, adam gibi çalışıp da televizyonda gördüğü hayatı sağlayabileceği imkanı veremezsen, o herif de uyuşturucu satar.. Eninde sonunda biri bir kılıf uydurur, uyuşturucu karteli bir organizasyona dönüşür orada..

Geçmişte doğunun geçim kaynağı hayvancılıktı. Et Balık Kurumu'na satarlardı hayvanlarını.. Böyle 40 keçisi olana ağa demezlerdi, ciddi bir üretim söz konusu idi.. Kaçakçılık, uyuşturucu gene var mıydı? Vardı ama köyün iti kopuğu yapardı bu işleri, ekseriyeti değil..

Sonra hani ozanın "Bir it vardı tutmuşlar, Marmaris'e atmışlar, oh ne iyi yapmışlar" dediği bir herif var ya, o ve onun gibiler, köylünün elinde zorla aldılar bütün hayvanlarını "bunlar teröriste yardım/yataklık yapıyor" diye.. Et Balık Kurumu ölümün eşiğine geldi. Adamların para kazanacak bir yolları kalmadı...

Zamanında bir ar-ge şirketi kurmuştum. İşler kötü gitti, ortağım dolandırdı beni, ufak bir borçla - 60000 kadar - şirket iflas etti. Beş parasız kaldım. Eve ekmek alacak param kalmadı. O zaman neleri düşündüm? Gaspı, hırsızlığı, dolandırıcılığı.... Evine ekmek, kızına süt alamayan adamda ne gurur kalır, ne ahlak. İş bulmasam yapardım da.. O adamları biraz anlıyorum ondan dolayı. Evladım bir deri bir kemik kalırken televizyonda İstanbul sosyetesinin gece bar bar gezdiğini görünce insan isyan eder, özellikle de devlete suç atmak mümkünken..

PKK bitmez, PKK biterse, rastgele üç harf seçerler o gelir yerine. O adamları doyurun, adam kızının yırtık ayakkabı giymediğini, bebesinin meyve yediğini görsün, o zaman da isyan ederse vurun kellesini. Ama insan fıtrat olarak sosyal bir varlıktır, kurallara uymayı tercih eder. Bundan dolayı da çoğunluk yasal yollara dönecek, kalan azınlık da sivrisinek mahiyetinde kalacaktır.

God3err

Üye
3 Tem 2015
142
0
bilmem
Türkiyem düzgün ve sağlam bir hükümete sahip olsaydı pkk ypg ışid vb. hepsini bitirirdi. Kürt ayrımı nedir Allah aşkına . Mezhep ayrımı nedir . Bazı akıl fakirleri Kürtlere o kadar sövüyor ediyor. Yazık diyorum. Ben Türküm okurken bunu bir düşünün. Pkk güneydoğudada neler yapıyor. Ölenler kürt değil mi ? İstanbulda izmirde yatarak kürtler için defolsun gitsinler demek olmuyor. Dikkat edin kürt Türk birdir demiyorum. Asla. Bakın adı gündem olması lazım. Öyle bir haber programı var play store de . İndirin yorumları okuyun. Oradaki kürt yorumcuların çoğu hdpnin kürtlerin temsilcisi olduğunu inkar ediyor . Pkk ya beddualar ediyor küfürler ediyor. Benim nice kürt arkadaşım soysuzdan bahsedince ağlamaya başlıyor.

Daha fazla yazmak istiyorum, yazdıkça canım sıkılıyor.

Kardeşim bizim iyi kürtlere lafımız yok o şerefsizlere lafımız var e onlarda ama destek yapanları tabi küfürü sonuna kadar hakkediyorlar

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue
Sana bir resimle neden bitmediğini açıklıyorum
ozetle-pkk.jpg

Son düzenleme:

TheGeccsaa

Uzman üye
3 Nis 2013
1,332
0
Hah yahu... gençlerden de anlayan varmış.. Bir yerde bir terör örgütü varsa, o örgütün silaha, yemeğe yani paraya ihtiyacı vardır. Parayı bitcoin mine edip kazanamayacaklarından, uyuşturucu satışı ile kazanırlar. Ne yazık ki Afganistan'da da durum aynıdır, Filistin'de de, doğu'da da..

Diyelim mucizevi bir silah bulduk, bütün PKK bugün yokedildi. Cenazeleri bile kalmadı, buhar oldular. Ne olur? Bir yıla kalmaz OJD kurulur. Veya ESR... Alfabede harf mi yok?

Sen o bölgedeki adama, adam gibi çalışıp da televizyonda gördüğü hayatı sağlayabileceği imkanı veremezsen, o herif de uyuşturucu satar.. Eninde sonunda biri bir kılıf uydurur, uyuşturucu karteli bir organizasyona dönüşür orada..

Geçmişte doğunun geçim kaynağı hayvancılıktı. Et Balık Kurumu'na satarlardı hayvanlarını.. Böyle 40 keçisi olana ağa demezlerdi, ciddi bir üretim söz konusu idi.. Kaçakçılık, uyuşturucu gene var mıydı? Vardı ama köyün iti kopuğu yapardı bu işleri, ekseriyeti değil..

Sonra hani ozanın "Bir it vardı tutmuşlar, Marmaris'e atmışlar, oh ne iyi yapmışlar" dediği bir herif var ya, o ve onun gibiler, köylünün elinde zorla aldılar bütün hayvanlarını "bunlar teröriste yardım/yataklık yapıyor" diye.. Et Balık Kurumu ölümün eşiğine geldi. Adamların para kazanacak bir yolları kalmadı...

Zamanında bir ar-ge şirketi kurmuştum. İşler kötü gitti, ortağım dolandırdı beni, ufak bir borçla - 60000 kadar - şirket iflas etti. Beş parasız kaldım. Eve ekmek alacak param kalmadı. O zaman neleri düşündüm? Gaspı, hırsızlığı, dolandırıcılığı.... Evine ekmek, kızına süt alamayan adamda ne gurur kalır, ne ahlak. İş bulmasam yapardım da.. O adamları biraz anlıyorum ondan dolayı. Evladım bir deri bir kemik kalırken televizyonda İstanbul sosyetesinin gece bar bar gezdiğini görünce insan isyan eder, özellikle de devlete suç atmak mümkünken..

PKK bitmez, PKK biterse, rastgele üç harf seçerler o gelir yerine. O adamları doyurun, adam kızının yırtık ayakkabı giymediğini, bebesinin meyve yediğini görsün, o zaman da isyan ederse vurun kellesini. Ama insan fıtrat olarak sosyal bir varlıktır, kurallara uymayı tercih eder. Bundan dolayı da çoğunluk yasal yollara dönecek, kalan azınlık da sivrisinek mahiyetinde kalacaktır.

Tamamen her kelimesine katılıyorum :)

UNEQUAL

Emektar
4 Şub 2015
4,231
64
İstanbul
Dostum pkk nın gelirlerini vs yazmışsın. Sadece parası olan örgütler yaşamıyor. Sayılarının azalması ve daha da önemlisi yeni üyelerin katılmasının azalması, pkknın sonu demektir. Konulara tek açıdan bakmak, kişinin ufkunun darlığını gösterir. Ufkunu genişletmek istiyorsan bol bol OKU.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.