Playstore Uygulama Yapmak veya Almak Mantıklı mı?

Tilki06

Yeni üye
22 Haz 2015
35
3
Arkadaşlar Android için basit oyun, uygulama veya programları, Playstore üzerinden satın alsak kazançlı olur mu?
Veya örnek veriyorum; ezan saatleri, pusula veya çeviri gibi basit tarzda uygulamaları yapmamız gerekirse, bunu Playstore'da nasıl tanıtıyoruz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Arkadaşlar Android için basit oyun, uygulama veya programları, Playstore üzerinden satın alsak kazançlı olur mu?
Veya örnek veriyorum; ezan saatleri, pusula veya çeviri gibi basit tarzda uygulamaları yapmamız gerekirse, bunu Playstore'da nasıl tanıtıyoruz?
Knkam olay şöyle işler sen uygulamayi & oyunu yapıyorsun yüklemek için olay console mi ne lazımdı 30 dolar civarı para veriyorsun oyunun yüklenip yayınlanması için düşük indirmelerde ancak reklamlarla reklam tiklamalari başina para kazaniyordun onun içinde Google adsens vs lazımdı iyi forumlar...

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596
Merhaba,
Uygulamayı yaptıktan sonra belirli bir ücret karşılığında ve virüs testlerinden geçtikten sonra uygulamanızı koyuyorlar.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
3
180
root
Belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor diye biliyorum play store üzerinde uygulama paylaşımı yapabilmek için. Reklamı da birkaç bin lirayla gene google üzerinden verip, erişim sağlayabilirsiniz. Eğer reklama bütçe ayırabilecekseniz bir oyun satın alıp, decode edip paylaşarak kara geçebilirsiniz. Bazı webmaster forumlarında bunu meslek haline getirmiş insanlar bile var.

maestro01

Üye
25 Ara 2022
170
1
45
Knkam olay şöyle işler sen uygulamayi & oyunu yapıyorsun yüklemek için olay console mi ne lazımdı 30 dolar civarı para veriyorsun oyunun yüklenip yayınlanması için düşük indirmelerde ancak reklamlarla reklam tiklamalari başina para kazaniyordun onun içinde Google adsens vs lazımdı iyi forumlar...

Çözüm

Tilki06

Yeni üye
22 Haz 2015
35
3
eyvallah kardeşim

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,211
4
701
uygulama içi satın alma özelliği yaparak para kazanabilirsin ama doğru düzgün bir abonelik sistemi kurmak lazım. örneğin uygulamada taş sayısı vs. var bunları aylık olarak verip uygulamanın kendi içerisinde kullanıcının harcamasını sağlamak vs.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.