Port açılmıyor/görmüyor (DuckDNS) (DarkComet)

8atahan

Üye
2 Ara 2007
95
0
Arkadaşlar darkcomet rat kullanmaya çalışıyorum her şeyi yapmama rağmen çalışmıyor loglar gelmiyor duckdns de mi sıkıntı var anlamadım ki
Modem: Airtes

-Firewall devre dışı.
-Port yönlendirme etkin.
-Upnp etkin
-Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Windows Defender Güvenlik Duvarı (Kapalı)>Gelişmiş Ayarlar>Gelen Kuralları'nda Yeni Kuralda oluşturdum

Fakat çalışmıyor portu görmüyor heralde ip adresimden sorguladım ve port kapalıydı.

Yardımcı olursanız sevinirim

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
darkcoment gibi ratlar çokta güzel değil bunun iki sebebi var:

1.bu gibi ratların zaten virüs olarak algılandığını bildiğimiz için virüs programı kapatıyoruz ben kullanmıyorum böyle bir rat ama sen anti virüsü kapatmışsındır sonuç ta ve bu ratın içersine bir kişi bot net yerleştirdiğin de ve güzel bir şekilde encode ettiğinde sen rat kullanacağım diye bot oluyorsun trojen indiriyorsun senin bilgisayarın riske giriyor bu şekilde kredi kartı bile patlatıyorlar senin bilgisayarına zararlı bir yazılım yükleterek yani rat kullanacağım derken kendi ni sokak ta bulabilirsin bu en kötü ihtimalidir en iyi olarak ta insta gmail hesabın falan gider ddos saldırılarında kullanırlar pc ni

2.senin gibi port açamayanlar oluyor modemler buna önlem almak adına bu şekilde bir güncelleme almış olabilir sonuçta türkiye de her türlü acayip önlem alınıyor vpn leri bile yasaklamaya çalıştılar bir çok siteyi yasakladılar bir zamanlar wikipedia ya giriş engellenmiş ti anlayacağın böyle bir güncelleme almış olabilir modemler ben hiç böyle bir sorun yaşamadım ama son zamanlar da çok duyuyorum port açamıyorum falan yapamıyorum diye bunun çözümü de modem de ki adli kullanım kotasını devre dışı bırakmak (yasal değildir) kesin çözümü bu dur illede port açacam diyenlere adli kullanım kotasını devre dışı bırakmam diyorsan modeme bir reset at bir de öyle dene port açmayı belki açılır ama gene kapanacaktır o port

son tavsiyem olarak böyle darkcoment gibi ratlar yerine met@sploit framework gibi birçok exploit içeren güzel bir toolu tercih edebilirsin

iyi forumlar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.