Portable Harddisk'e Kali kurmak

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Merhabalar.
Kısaca özetliyeyim, eski laptop'ım boş boş duruyordu bozuktu, harddiskini söktüm ve bir aparat yardımı ile USB olarak taşınabilir hale getirdim yani usb kablo ile bağlayıp kullanabiliyorum.

3 bölümü var, C:\ D:\ ve sistem için ayrılan 100 mb'lık bir yer.

Bunun 200 GB'lık C:\ kısmını kullanıyorum sadece. D:\ ise 150 GB ve boş.

Buna her şekilde Kali kurmayı denedim sadece D:\'ye ve boot edip açmayı denedim fakat sonuç başarısız bu konuda bilgisi olanlar bir yardım ederse sevinirim. ..

Denediklerim ;

Iso to USB ile yazmayı dendim diski gördü fakat hata verdi.
Unetbootin ile denediğimde ise diski görmedi.
Normal bir format CD oluştuurp D:\ kısmına kali kurayım dedim, D:\'yi biçimlendirdim Kali Install arayüzünden sonrasında kurarken baız seçenekler vardı pek bilmediğim için manuel olarak kuramadım fakat otomatik olarakda "Bütün Diski kullan" diyor.

Teşekkürler şimdiden.

NOT : Gereksiz yorumlar ihbar edilecektir.
NOT 2 : C:\'da özel verilerim var sadece D kısmını kullanabilirim. Yani 150 GB alanım var NTFS olarak

Son düzenleme:

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
Hocam o özel verilerini mevcut kullandığın bilgisayarda boş bir kısıma aktar. O boş harddiski tek bir bölüm oluştur yani sadece C:\ olsun. Ondan sonra Bir USB'ye kur Kali'yi, sonra USB'den dosyaları o harddiske aktar. Ama USB ile Harddisk harf yolları aynı olsun. Mesela ikiside X:\ olsun.

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Malesef dosyaları yedeklemek için alanım yok bu yüzden o harddiski kullandım.
Sade olarak bu bir bölüme kurma imkanımız yok mu acaba?

İllaha tek bölüm mü olmak zorunda?

Furying

Üye
29 Nis 2016
93
0
w12.axe
Dosyaları başka bir alana yedekle format sırasında silinme ihtimali var. Ardından usb ile Pc bağla format diskinide tak. Usb boot et. Kurulum diski açıldığı zaman disk seçme bolumu gelir o alanda hdd sec ve kurulumu yap.
Yada;

Masaüstü Pc bul içerisindeki hdd çıkar ve laptoptan soktugun hdd içerisine tak. Normal şekilde usb boot et ve kurulumu yap ardından hdd çıkar ve hdd kutusuna kat . İstediğin cihazda bios ekranından hdd boot ederek taşınabilir kali ortamını kullanabilirsin.

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Harddisk'deki verileri yedekleyebileceğim bir alan yok malesef bu yüzden zorlanıyorum.

3 bölüm var dediğim gibi normal windows kuruluydu diski silemeden direkt laptopdan aldım.

Sistem içni ayrılan 100 mb
C ve D var

Buradaki verileri yedekleme imkanım yok başka bir yere şuan için

Sadece bir bölüme kurma şansım yok mu onu merak ediyorum yoksa diski sıfırlayıp tek parça hlaine getirip format atmayı bende biliyorum.

Sadece bir şey silmeden sadece bu D:\ bölümüe işletim sistemine kuramaz mıyım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.