program yapma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheCasper

Üye
9 May 2011
150
0
ben program yapmak istiyorum mesela en basitlerinden bir hesap makinesi bile olur bunları nasıl yapıcam yardım ederseniz sevinirim arkdaşlar

R@IDER

Yeni üye
15 Eyl 2010
30
0
ben bilgisayar mğhendisliği ögrencisiyim bu sene ingilizce hazırlık okudum bildigim kadarıyla c programlama diliyle baslamalısın bunu için videoyu mühendisforum diye site var orda var bakabilirsin ancak epey xamanını alacak diyim sana ögrenmek

WOLSİN

Katılımcı Üye
21 Ara 2010
553
0
32
ADANA
dostum önce bir dil öğrenmelisin daha sonra o dili makina diline yani bilgisayarın anlayacağı dile çeviren bir program vardır. buna derleyici(compiler) denir. o dil için hangi derleyici kullanılıyorsa onu indirecen ve yazdıklarını orada yazacan word yada notpad de değil :D
daha sonra compile butonuna tıkladığında yaptığın hataları bulup sana gösterecek. bu hatalar %90 yazım hatalarıdır. eğer hata yoksa run butonuna tıkladığında program çalışır.

en basit haliyle olay budur. daha basit anlatılmaz.inşallah anlamışsındır. sana kalan bir dil seçip onu öğrenmen. tavsiyem c veya visual basic.

kolay gelsin. teşekkürü unutma :D

16 Şub 2011
75
0
visual basic tum surumlerını ındır vb 6 kullanyom bende azar azar ogrenıyorm sende ogrenırsın ınş. kullan yanlız ıngılızcen bıraz ıyı olması lazm ve kafan basması lazım yoksa ogrenemezsın kolay seylerden basla dedıgın gıbı hesap makınesı falan kendı gelıstır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.