Programlama

SorgulayanAdamMustafa

Katılımcı Üye
10 Şub 2015
625
0
Selam ben basit windows programları yapmak için programlama öğrenmek istiyorum. Konu ile alakalı bilgi sahibi değilim. Sıfırdan başlayanlar için hangi programlama dilinden başlanacağını bilmiyorum. Malum yaz tatili zamanımız var acaba sıfırdan bu işleri internet üzerinden öğrenebileceğim bir eğitim seti var mı?
Konu hakkında bilgi sahibi olanların yardımcı olmasını rica ediyorum. :RpS_rolleyes:

Son düzenleme:

hydd

Üye
13 Ara 2015
195
4
Ankara
kesinlikle python derim
MJv5yQ.png

SorgulayanAdamMustafa

Katılımcı Üye
10 Şub 2015
625
0
C# ogrenmeni tavsiye ederim. En buyuk setide atayım , Google
İlgilendiğin için saol fakat pek çok kişi C# dili sıfırdan başlayanlar için uygun değil diyor.
orda sırayla vermiş öğrenmen gerekenleri. İlki hangisiyse seç forumda ara. Öğrenince 2. 3. vs vs ilerle
Tamam teşekkürler şimdi anladım.
kesinlikle python derim
MJv5yQ.png

Biraz göz gezdirdim de haklısın gibi. Peki python eğitim setlerini rahatça bulabilir miyim? Türkiye de çok kullanılmayan bir dilmiş baktığıma göre

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Eğer kendi çapında ticari amaç gütmeyen programlar yapmak istiyorsan visual basic dilini tavsiye ederim ama daha gelişmiş para kazandıracak programlar için c#, java, c, c++ gibi diller seçmelisin. 2. Saydıklarımın içinde en basit c# var android uygulama geliştirmek istersen java kullanmalısın
Düzeltme: Python'u söylemeyi unuttum geleceği olan bir dil

Son düzenleme:

besiktaslisamet

Katılımcı Üye
13 Mar 2013
295
0
C# dili tek başına uğraşıp basit programlar yapmak için en uygun dillerden bili microsoft un mükemmel vısual studıo sayesınde ama nesne tabanlı oldugu ıcın zorlanabılırsın bunun ıcın c veya basıc ogrenmenı onerırım iyi çalışmalar

SorgulayanAdamMustafa

Katılımcı Üye
10 Şub 2015
625
0
Eğer kendi çapında ticari amaç gütmeyen programlar yapmak istiyorsan visual basic dilini tavsiye ederim ama daha gelişmiş para kazandıracak programlar için c#, java, c, c++ gibi diller seçmelisin. 2. Saydıklarımın içinde en basit c# var android uygulama geliştirmek istersen java kullanmalısın
Düzeltme: Python'u söylemeyi unuttum geleceği olan bir dil

Bilgi için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.