Programlamadan anlayan yardım etsin

TheBigBoss

Üye
26 Ara 2015
174
0
S.a Beyler,Uzun süre oyun yapımı ile ilgileniyordum ve sonunda programlama dili öğrənmeye karar verdim.C++ ve C# arasında kaldım.Sizce hangisi daha kullanışlı bil dil?Hangisiyle Visual Studio ve s. program yaza bilirim.Sizin de tavsiyenizi almak istedim.Yardım için teşekkürler

Emrhc9

Katılımcı Üye
22 Nis 2016
465
0
Game Developer-lik için hangisi daha yararlı?Ve ya mesela bir antivirus programı yazmak için?
anti virüs programı yazmak sıkıntı :D
oyun yapmak için c#
oyun yapımı programı yapmak için c++

benden demesi c++ öğrencem diye uğraşma oyun yapımı programı yapmak için hazırları var çok güzel unity filan.

bide oyun yapımı programları çok az programlama dili istiyor temel şeyler kendin sitesinden filan bakarak programın fonksiyonlarını metodlarını öğrenmen gerekiyor.

Slown

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
607
0
Zaton
oyun yapıcaksan unity de c# kullanılıyor diye biliyorum ama yok ben kendim oyun motoru yapıcam sonrada ondan oyun yapıcam diyorsan c++ bu arada basit işler değil en az 1-2 yıl c++ için se en az 4 - 5 yıl :D kolay gelsin

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
S.a Beyler,Uzun süre oyun yapımı ile ilgileniyordum ve sonunda programlama dili öğrənmeye karar verdim.C++ ve C# arasında kaldım.Sizce hangisi daha kullanışlı bil dil?Hangisiyle Visual Studio ve s. program yaza bilirim.Sizin de tavsiyenizi almak istedim.Yardım için teşekkürler
C++ güzel bir dildir kardeşim ve iki dili de visual studioda kullanabilirsin. C++ kodlarken aynı zamanda assembly de kullanabilirsin ve C# ta kullanılan Net kütüphanesini de kullanabilirsin. Yani C#taki tüm kodları bire bir C++ta da kullanabilirsin.
Hangisi daha kolay dersen de tabiki de C# derim. C++ çok geniş bir dildir ve biraz daha zordur.

TheBigBoss

Üye
26 Ara 2015
174
0
Her kese tavsiyesi için teşekkürler C# öğrenmeye karar verdim ilk önce.Önereceğiniz bir tutorials ve ya pdf filan varsa göndere bilirmisiniz?İyi bir kaynakdan öğrenmek istiyorum.

LostLady

Yeni üye
17 Nis 2014
12
0

İllaha c++, veya c# diyorsan c# cok kolaydır ama tavsıyem C den baslaman ıkısınıde kapsayan bır programlama dılıdır. :) İyi forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.