programlar bir süre sonra açılmıyor

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
Bilgisayara yüklediğim çoğu program birsüre sonra açılmamaya başlıyor yeniden kuruyorum düzeliyor 1 gün sonra falan yine gidiyor örneğin Discord gayet güzel çalışıyordu şuanda geçerli bir win32 uygulaması değil diyor arduino ide var onda java hatası alıyorum Lol var bilgisayarımda tıklıyorum logo geliyor gidiyor birde Steamda cs go var dosyaları değişip duruyor her defasında hep dosyaları test ettirmem gerekiyo steame 2 dosya değişmiş çıkıyor virüsten şüpheleniyorum ama bilgisayar önceden windows 8.1 di onda oluyodu şimdi 7 ye format attım 1 aydır falay böyle haya oluyo tüm programları ayrı ayrı çözmeyi denedim hiçbiri olmuyor silip kurmak gerekiyor hep bu bir virüsse nasıl kurtulabilrim eğer virüsse formatta işe yaramamış demektir çünkü (biraz uzun kusura bakmayın)

Avastı ve combofix i denedim bu arada

Moderatör tarafında düzenlendi:

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
Sen Format Atarken 2.ci Diski de Formatlıyor Musun Yani Depoyu
Virüs 2.ci Diskte Olabilir Veya Format Attığın Flash Bellekte

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Bilgisayara yüklediğim çoğu program birsüre sonra açılmamaya başlıyor yeniden kuruyorum düzeliyor 1 gün sonra falan yine gidiyor örneğin Discord gayet güzel çalışıyordu şuanda geçerli bir win32 uygulaması değil diyor arduino ide var onda java hatası alıyorum Lol var bilgisayarımda tıklıyorum logo geliyor gidiyor birde Steamda cs go var dosyaları değişip duruyor her defasında hep dosyaları test ettirmem gerekiyo steame 2 dosya değişmiş çıkıyor virüsten şüpheleniyorum ama bilgisayar önceden windows 8.1 di onda oluyodu şimdi 7 ye format attım 1 aydır falay böyle haya oluyo tüm programları ayrı ayrı çözmeyi denedim hiçbiri olmuyor silip kurmak gerekiyor hep bu bir virüsse nasıl kurtulabilrim eğer virüsse formatta işe yaramamış demektir çünkü (biraz uzun kusura bakmayın)

Avastı ve combofix i denedim bu arada

Ben senin yerinde olsam , şöyle yapardım

1.Kendime göre önemli verilerin yedeğini alırdım
2.Sistemin diskini Windows XP SP3 ile yavaş biçimlendirme ile formatlar XP kurardım
3.Ardından tekrar XP sistemini, güncel bir Windows 7/8.1/10 İLE DVD'DEN kurardım.Belli ki usb flashlarda yada yuvalarda sorun var

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
hayır yuvalar sağlam programların dosyalarında bişeyler değişiyor ve kullanılmıyorlar sadece yedek alarak format atıyordum zaten fakat artık yedek aldığım dosyaların virüslü olduğunu düşünüyorum

sorunum hala devam ediyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

DyNoger

Katılımcı Üye
18 Mar 2017
356
0
hiçbişeyde sıkıntı yok programların dosyalarında bişeyler değişip duruyor bunuda cs go dan anlıyorum girerken hata veriyor steam 2 farklı dosya buluyor formatta denedim programlar ilk kurduğumda açılıyor bikaç saat sonra kullanılmıyolar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.