Python ile backdoor nasl fudlanır?

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Merhabalar. Python ile backdoor geliştirmek istiyorum daha denemedim. Fakat denesem bile fudlamayı bilmediğim için antivirüsler tarafından kolaylıkla tespit edilebileceğini düşünüyorum. Python ile backdoor yazdıktan sonra nasıl bir kodla backdoor fudlanabilir? Ya da fudlamanın daha farklı bir yolu var mı ? İnternette hiç karşılaşmadım bu tür videolarla veya kaynaklarla da bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,136
833
Bu Python uzantılı olduğu için windowsta eğer Python yüklü değilse çalışmaz. Exe ye çevirdiğin zaman antivirüsler görecektir.
Hayır yine görmez antivirusler sadece daha önce tespit edilebilen tehditleri bulur yeni tehditlere karşı dirençsizler.
misal c# da basit bir rat'ım var eset veya kaspersky yakalayamıyor.
antivirusleri bu kadar gözünüzde büyütmeyin.

Pelacanus

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
462
141
Hayır yine görmez antivirusler sadece daha önce tespit edilebilen tehditleri bulur yeni tehditlere karşı dirençsizler.
misal c# da basit bir rat'ım var eset veya kaspersky yakalayamıyor.
antivirusleri bu kadar gözünüzde büyütmeyin.
Su senin pythonda yazdığın aracı bana yollar mısın ? Pyinstaller ile exe ye çevirip antiscana yukleyelim

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,322
360
o yok şuan ama bir ara sana eset yüklü makina da rat çalıştırıp videosunu atarım.h
hem o exe dahi olsa antivirus göremeyecektir
normal bir arayüz kodladığın zaman algılamaması normal değilmi kodladığın c sharp diliyle basit bir arayuz ve bir kaç tane komut yapılandırmışsın bunu pythonla yapıp çalıştırırsan algılamıyacaktır zaten pythonda önemli olan içinde kullanılan parametreler mesela subprocess modulu ile anormal birşey yaparsan virüs programi bunu algılayacaktır çünkü python bir script olduğundan her çağırdığın işlemi yapmak zorunda zaten bazı antivirüsler anormal olaylarda virüs diye algılıyor zaten @Helmsys hocam subprocess le bir işlem yaptımı bunu virüs programları anlar deilmi anormal davranışlardan rat özellikli olanları çünkü forumda bir arkadaş pythonla virus kodlamisti bende denedim defender bile algiladi subprocess ten kaynaklı olabilir

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
normal bir arayüz kodladığın zaman algılamaması normal değilmi kodladığın c sharp diliyle basit bir arayuz ve bir kaç tane komut yapılandırmışsın bunu pythonla yapıp çalıştırırsan algılamıyacaktır zaten pythonda önemli olan içinde kullanılan parametreler mesela subprocess modulu ile anormal birşey yaparsan virüs programi bunu algılayacaktır çünkü python bir script olduğundan her çağırdığın işlemi yapmak zorunda zaten bazı antivirüsler anormal olaylarda virüs diye algılıyor zaten @Helmsys hocam subprocess le bir işlem yaptımı bunu virüs programları anlar deilmi anormal davranışlardan rat özellikli olanları çünkü forumda bir arkadaş pythonla virus kodlamisti bende denedim defender bile algiladi subprocess ten kaynaklı olabilir
python hakkında pek bir bilgim yok daha başlamadım fakat subprocess modülünden başka antivirüsler tarafından algılanmayan modül biliyor musunuz?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.