Python ile hack araçları yazılırmı

MoonLeqend

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
343
0
Dünya
Evet arkadaşlar sorum basit Python öğrenmek istiyorum bu amaçla hazır program kullanmayı pek sevmiyorum misal SQL acıklı site bulucu havij tarzı programlar yapilirmi

AlinganPanda

Uzman üye
30 May 2014
1,786
1
105
Anıtkabir
Ayip ettin.. Duymamis olalim :D kali linux bile pythonla kodlanmış havijde ne var..

Kali Linux python ile kodlanmamıştır. Aslına bakarsanız kali linux kodlanmamıştır. Kali Linux, Linux kullanılarak üretilmiş bir paket işletim sistemidir.

Konuyu açan üyemize yanıt olarak: sqlmap python dili ile yazılmıştır bunu sonundaki .py uzantısından anlayabilirsiniz. Yeterli bilgi ve tecrübeyle python ile her şey yazılabilir. (Bu dilde GUI (Grafiksel Kullanıcı Arayüzü) yoktur (Aslında eklenebiliyor ama gereksiz ve zahmetli). Bu yüzden python diliyle yazılmış scrpitler terminaller üzerinden çalıştırılır.)

Son düzenleme:

TnLamaz

Üye
8 Eyl 2016
142
0
Bildiğim kadarı ile python ile işletim sistemi yazılmıyor. Buda demek oluyor ki linux kali python ile yazılmadı. Kali linuxdaki birçok tool python veya perl, ruby gibi diller ile yazıldığı doğrudur.

Python direk çalışmaz.Yorumlanarak çalışan bir dildir..o yüzden python un sitesinden python u indirip kurmamiz gerekir..bunlari bende biliyorum orada asil kastetmek istediğim programlarin python ile yazilmis olmasi... Bende biliyorum c# python gibi programlama dilleri ile isletim sistemi kurulamayacağını...

HocaXD

Uzman üye
18 Mar 2017
1,875
0
Roma
Hocam zaten dikkat ettiyseniz açık kaynak kodlu araçların %90'ı python ile kodlanmış iyicene python öğrenip githup'tan açık kaynak kodlu araçların kodlarını inceleyerek basit çapta kendi hack aracını yapabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.