Qbasic e Müzik eklemek

Sh3rL0cking

Katılımcı Üye
27 Şub 2016
278
0
QUİCK BASİC MELODİ

Quick Basic te programıma notalar ile müzik eklemek istiyorum. Ama bi türlü güzel bi melodi (notalar ile olan do si la..) bulamadım lütfen bi melodi önerisi söyleyin..

teşekkürler şimdiden

RedHackNes

Kıdemli Üye
1 Tem 2015
3,344
15
Nereye...
Samanyolu Flüt ve Melodika Notaları
do2 re2 do2 si do2 si do2 la si la si sol sol la fa mi do2 re2 do2 si sol la si la si la sol fa si do2
si la sol fa sol mi

Bak Postacı Geliyor Flüt ve Melodika Notaları
sol-fa-sol-la-sol-fa-mi-re-fa-mi-re-mi-sol-fa-sol-la-sol-fa-mi-re-fa-mi-re-do.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
GWBasic ile aynı idi sanırm, play fonksiyonu vardı...

Notalar sırası ile gavur notasyonunda yazılır; CDEFGAB.. O<sayı> ile oktavı değiştirirsin, sanırım sadece 8 oktav kullanabiliyorsun, L<sayı> ile de rengi.

Kod:
PLAY "O1L4CDEFGABO2L8CDEFGAB"

Ama Allah rızası için... yahu qbasic'i emülatör olmadan yeni windowslarda kullanamazsın bile, nereden çıktı şimdi?

Edit: Dur yahu, zaten biliyormuşsun, sadece nota soruyormuşsun. Neyse silmeyeceğim dursun, belki 400 yılda bir birinin işine yarar.

RedHackNes

Kıdemli Üye
1 Tem 2015
3,344
15
Nereye...

Notalar sırası ile gavur notasyonunda yazılır; CDEFGAB.. O<sayı> ile oktavı değiştirirsin, sanırım sadece 8 oktav kullanabiliyorsun, L<sayı> ile de rengi.

Kod:

Ama Allah rızası için... yahu qbasic'i emülatör olmadan yeni windowslarda kullanamazsın bile, nereden çıktı şimdi?

Edit: Dur yahu, zaten biliyormuşsun, sadece nota soruyormuşsun. Neyse silmeyeceğim dursun, belki 400 yılda bir birinin işine yarar.

Hocam "gavur notasyonu" nedir :RpS_bored:

Sh3rL0cking

Katılımcı Üye
27 Şub 2016
278
0

Kod:

Ödev ustad onun icin. Hoca gitti en basit sacma bi uygulamayi getirdi yaa. Ben dev c++ felan bekliyodum. Her neyse tesekkurler.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Ödev ustad onun icin. Hoca gitti en basit sacma bi uygulamayi getirdi yaa. Ben dev c++ felan bekliyodum. Her neyse tesekkurler.

İstatistik bölümü?

Ya 3 4 sene geçti, kızcağızın teki gelmişti bizim ofise, sekreterin arkadaşı imiş, "hocamız Qbasic'te falan falanı istiyor" demişti. İstatistik bölümü imiş, bölüm hocaları program destekli uygulamalar için qbasic dilini seçmişmiş.

Sekreter de migren olduğumda kahvemi yapan biri olduğundan üşenmeden dosbox ile qbasic indirip yapmıştım.

Anlıyorum, var öyle saçmalıklar Türkiye'de.. Allah sabır versin.

En azından, qbasic'ten hatırladıklarının yüzde doksanını VBA/VBS için kullanacaksın. Ne de olsa onların temeli.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.