RAM Slot HDD ve Mavi ekran üçlüsü

foqualir

Katılımcı Üye
27 Haz 2015
371
0
Arkadaşlar iki gün önce RAM ve HDD mi başka bir PC'de deneyip tekrar geri taktım. Eset ve Nvidia mı güncelledim. Bilgisayar 1 saatte 3ten fazla mavi ekran vermeye başladı ara sıra da direk Restart atıyordu. Ram kullanmiyorum pc sadece video izlemek amaçlı.. Oyun program hiçbirşey yok. Ramin arzalandığını düşünüyorum. Rami slotundan çıkarsam ramsiz takılsam sorun olur mu ? RAM 4gb ekran kartım İntel 2 gb cevaplarınızı bekliyorum. Memtest86 danda olumlu sonuç alamadım.. Eseti kaldırdım yabancı forumlarda esetin sistem dosyasına zarar vermek istediğinden ötürü mavi ekran veriyor diyorlar eseti kaldırdım hala veriyor.. Sistem geri yükleme de sonuç vermedi. Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
pc ne temiz bi format atarsan sorun çözülebilir. Birçok nedeni olabilcek olmakla birlikte başka pc ye taktığınıda sistem dosyaların ve driverlerin o sisteme göre düzenlenmiş ve sen kendi pc ne tekrar taktıığında uyumsuzluğa neden olmuş olabilir. Tabi bu sadece ihtimallerden birisi. Ama ram i çıkarıp kullanma gibi bir durumun yok. Pc ramsiz çalışmaz fakat 2 tane ram varsa sırayla çıkarıp bozuklukların ramlarden olup olmadığını kontrol edeiblirsin. Başka birinden hdd bulma imkanın varsa onuda bi saatlik başka hdd ile deneyip sorunun ondan olup olmadığını tespit edebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.